כל מה שחשוב ויפה
גדעון לרון
גדעון לרון

״צבעוניות״: תערוכה קבוצתית בגלריה על האגם ברעננה

פורטפוליו Promotion: בגלריה על האגם ברעננה תפתח ביום שלישי תערוכה קבוצתית העוסקת באסתטיקה והמשמעויות של הצבע. אוצרות: שלי רשקס ונילי ויצטום

לאורך ההיסטוריה הצבעוניות היא אבן דרך בעולם האמנות, ורבות נכתב על תרומתה ומשמעויותיה. אנרי מאטיס, האמן הצרפתי שנודע בעיקר בשל השימוש הבולט שלו בצבע, הסופר לואיס ג׳אנטי והתיאורטיקן פרננד לגר, כתבו מסות בתחום שהיוו בסיס ליצירותיהם של אמנים בתחומי האמנות הפלסטית, הספרות, התיאטרון, הקולנוע ועוד. התערוכה העוסקת בצבעוניות, שמה זרקור על האסתטיקה והמשמעויות של הצבע, שהוא מרכיב חזותי חשוב ביצירת האמנות.  

לדברי אוצרות התערוכה נילי ויצטום ושלי רשקס, שעומדות מאחורי האתר והבלוג Artodo.net, ובנוסף גם אמניות העוסקות בתחום הפיסול במגוון חומרים, הצבע הוא כלי חשוב לאמנים העוסקים באמנות פלסטית. הוא מאפשר להם ליצור יצירות דינמיות, אקספרסיביות ומשכנעות ויזואלית, שיכולות להשפיע על מצב הרוח ולהעביר מסרים בקשת רחבה של חוויות: סערת רגשות, תשוקה, אהבה, שגשוג, פריחה, נעורים, הרמוניה, רוחניות, טוהר תקווה ועוד.

איתן פריד, חלום

איתן פריד, חלום

יאנה מרום, תא

יאנה מרום, תא

האמנים המשתתפים בתערוכה משתמשים במגוון טכניקות ליצירת קומפוזיציות תוססות ודינמיות, כשהצבע הוא המוקד העיקרי של העבודה. חלק מהציירים משתמשים בפלטת צבעים מוגבלת, בעוד שאחרים משתמשים במגוון רחב של גוונים כדי ליצור תחושה של עושר ומורכבות. גם הפסלים השתמשו בצבע ובפטינות כדי להדגיש את יצירותיהם, ובשיבוץ פסיפס אבנים או זכוכית, כדי להוסיף צבע ומרקם.

בעבודות הקרמיקה ואמנות הטקסטיל המוצגות בתערוכה, הצבע הוא מאפיין מכריע של המדיומים. הקרמיקאים משתמשים בצבעי אנגוב וגלזורות כדי ליצור מגוון של צבעים ומרקמים על היצירות שלהם, בעוד שאמני הטקסטיל משתמשים במגוון טכניקות כדי ליצור הדפסים וצבעים מורכבים בעבודתם. לתערוכה הופק קטלוג אינטרקטיבי המיועד גם למכירת העבודות המוצגות בתערוכה (שיישאר באתר גם בתום התערוכה). 

משתתפים.ות: אסנת אגם, בת־7 אילני, בוריס ביליס, נועם בן משה, ניקיטה בן עמי, אסתר בראל, מיכל ברוטפלד, פולינה ברנפלד, הילה גד הוד טל, אריאלה גוטנברג יריב, ילנה גינסבורג, אירית גרוסמן ביבר, דפנה דגן, אתי דוד, רינה דוד, לייה הלופגיל, נילי ויצטום, עליזה ורדי בן אבו, אלה זאק, מיקי טאנט, אודליה יהודיין, איריס ישראלי, יוליה כהן, עשירה לוי, צופיה לוית חן גלז, ליזי ליאון, שולמית ליפשיץ אליהו, צביה ליכטיגשטיין, גדעון לרון, חגית מויאל, ילנה מילנר, יאנה מרום, דליק נאמן, זהבה נטר, מרי פארי, גלה פלור, דדי פלינט, מירי פנאן, איתן פריד, פאני צדוק, רחל קגן, ענבל קריסטין, נחמה קרמס, לאה ראב, אירית רוטרובין, אסתי רויטמן כהן, יפה שבת, יערה שגב, דפי שפיר.


צבעוניות
אוצרות: נילי ויצטום, שלי רשקס
גלריה על האגם, דרך הפארק 10 רעננה
פתיחה: 16.5; נעילה: 27.5

birds

נילי ויצטום, מהלכי שחמט

נילי ויצטום, מהלכי שחמט

אריאלה גוטנברג יריב, קוביות ליטוגרפיות. צילומים: מ״ל

אריאלה גוטנברג יריב, קוביות ליטוגרפיות. צילומים: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden