כל מה שחשוב ויפה

פרויקט משאלה גלויה

צילום: לאה גולדה הולטרמן

השבוע צדה את עיני בסטנד הגלויות של שלי בבית קפה הקרוב למקום מגורי גלויה לא שגרתית המציגה נער, מאחוריו שיכון ישראלי טיפוסי, שאוחז בידו דף עם המשפט "להיות מיליונר". בהתחלה חששתי מעוד פרסומת של הגרלה כזו או אחרת אולם לאחר שסובבתי את הגלויה גיליתי שמדובר במשהו שונה לגמרי.

משאלה גלויה היא פרוייקט שנולד מתוך הקורס אמנות ואקטיביזם בהנחיית איתן שוקר ואלדד סידור בבצלאל. יוזמת הפרויקט היא לאה גולדה הולטרמן, סטודנטית בבצלאל, שבראיון עם יותם יוענה גונן בטיים אאוט האחרון היא מספרת על ההחלטה לצאת לשדרות ולתל אביב ולפנות למאה עוברי אורח, להגיש להם דף לבן וטוש שחור ולבקש שיכתבו את המשאלה שלהם. "הרעיון של הפרויקט היה לעסוק בפריפריה מול מרכז ובדעות הקדומות שקשורות לחלוקה הזו… בגלויות אי אפשר לדעת איפה גרים המצולמים, ורואים שלא משנה איפה אדם גר, משאלות הלב של כולנו הן אותו הדבר" אומרת הולטרמן.

כל הצילומים הוצגו בפוסטרים ובגלויות בכנס שדרות שהתקיים לפני כשבועיים ובשבוע שעבר הופצו 36 צילומים על גבי כ-30 אלף גלויות ע"י הגלויה של שלי. התוצאה הסופית מקסימה ומרגשת.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. דבורה

  פרויקט פשוט וחכם שעליו יאמר :איך לא חשבנו על זה קודם . תודה .

 2. יובל

  והאמת, יש באתר של מארב עוד תמונות וכל פעם שאני חוזר אליהן אני מתעכב על צילום אחר, מגלה מישהו אחר שאני יכול להזדהות איתו. אני מקווה שיתפרסמו עוד צילומים בקרוב

 3. אמיתי סנדי

  הרעיון הזה בוצע כבר לפני יותר מעשור על ידי אמנית בריטית או אמריקאית, ונגנב אחר כך גם על ידי חברת ג'ינסים, שבמקרה שלה לא ממש נתנה למצולמים להתבטא ספונטאנית אלא ייצרה כיתובים מוכנים מראש.

 4. יובל

  יש לך אולי יותר יותר פרטים? איזו אמנית, איזו חברה? מעניין לראות מה הלך שם

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden