כל מה שחשוב ויפה

החומרים מהם עשוי סוף השבוע החדש של מוסף הארץ

המודעה הזו (שנעשתה במקאן אריקסון) התפרסמה אתמול ככפולה בחלק א' של עיתון הארץ, ואני חייב להודות שכמו velvet שהקדימה אותי בהתייחסות שלה, גם אני לא כל כך הצלחתי להבין מה רוצים ממני. ככלל אני בעד מודעות טיפוגרפיות לחלוטין וכמעצב זה מרענן לראות משהו שיוצא קצת מהשטנץ: שורות של טקסט שיוצרות ויז'ואל של כסא נוח, גדר ועץ, שרק אם שמים את העיתון על הרצפה ומסתכלים מרחוק אפשר לשים לב לזה בכלל. כפולה בהארץ, גם בפורמט החדש שלו, היא לא משהו שאפשר להכיל במבט אחד. המקסימום שמישהו אולי ישים לב זה האותיות של הלוגו החדש שקיבלו טוויסט דקיק ועדכני יותר.

אבל מה ההבטחה הפרסומית? בסופו של דבר לא ברור מה יהיה במוסף הארץ החדש שייצא בשבוע הבא., והמודעה נראית פתאום כגימיק שלא באמת עובד. האם הפורמט חדש? כותבים חדשים? מדורים חדשים? מה בעצם חדש? ומה במודעה אמור לגרום לי לחכות לשבוע הבא. אז ברור (נראה לי) שהכוונה היא שבמוסף הארץ המילים חשובות, והן לא רק רקע למודעות או לתמונות. אבל הציטוטים שמרכיבים את הויז'ואל: "בצמתים החשובים בחיי פוזרו לא מעט זוגות תחתונים, רובם יפהפיים, כמעט כולם לא נוחים" או "לפני כמה ימים עבדתי בסטודיו עם בגדים רגילים ונפלה לי קופסא של צבע. המצחיק הוא שחשבתי, איזה מזל שהכל נשפך על הציור ולא על המכנסיים". זו הבשורה?

ומילה אחרונה – אם כבר מודעה טיפוגרפית, לא הייתה מזיקה קצת יותר תשומת לב ורגישות לאותיות. המטרה הסופית של עץ וגדר וכסא נוח לא מצדיקים בעיני את ההתעללות שנעשתה באותיות. עכשיו אני באמת מחכה לשבוע הבא לראות על מה המהומה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

7 תגובות על הכתבה

 1. גיא

  לי זה נראה כמו איזה נגזרת של לוגו "גלריה"

 2. שולמית

  האם זה מה שמבשר העיתון לאנשים חושבים. מרפסת בבית הבראה של ההסתדרות , של פעם, מן נופשון
  וסיגריה ? על מה היא מצביעה, על איזה קורא ?
  כל טוב

  שולמית

 3. דב אבי יאיר

  הצהבת פשטה ב"הארץ"
  או אולי הראייה השתבשה משהו.

 4. צביקה טריגר

  וכנראה שכדי לא להפריע את הפסטורליה והאסקפיזם גם מרחיקים את גדעון לוי מהמוסף לחלק ב'. לפחות יש התאמה בין צורה לתוכן…

 5. שלומית

  הנוף בפרסומת יכול להית כל מקום, או שומקום, לא בהכרח ישראל.
  מרתק הפער בים שם העיתון לנאראטיב האידיאולוגי הוא אוחז בו.
  לא?

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden