כל מה שחשוב ויפה
כל הצילומים: לירון ברייר דנציגר

סביבות עבודה. לירון ברייר דנציגר

״אני הזבוב על הקיר :)) מתחבאת מאחורי המצלמה. מתעדת את הקסם שקורה בתוך ביתן הלנה רובינשטיין.

״זה מרתק לתעד תערוכה בהקמה, בפרט תערוכה שכזו: הגעתי ליום הצילומים הראשון לאחר שקראתי את כל 40+ העמודים של הקטלוג כדי לדעת לתוך מה אני מגיעה, ללמוד על העבודות. בכל העבודות הפער בין מה שדמיינתי לבין מה שראיתי היה מפתיע. לא חשוב כמה נכתוב, נצלם וננסה לתאר את מה שקורה שם, לבוא ולראות זו החוויה האמיתי. לשמוע מרעות ורועי על העסקים המשפחתיים, להריח את הספריי של מאיר, לעמוד על הגג עם שי רטנר, לראות איך פיר המדרגות של דלית הופך לחלל המכיל אמנות ולצפות ברויטל מנצחת על הכל, זו חוויה שהטקסט לא יכול להעביר״.

IMG_4175

״בת 35, גרה בפרדס חנה. למדתי לפני 12 שנים צילום במדרשה לצילום גיאוגרפי (המקום נסגר לפני כמה שנים). המשכתי לתואר ראשון במסלול הרב תחומי לאמנויות באוניברסיטת תל אביב. בשנה הבאה אסיים את התואר השני במסלול הבינתחומי באמנויות בתל אביב (לקח קצת זמן התואר כי לחבילה המשפחתית הצטרפו שני ילדים, אלון ועמית, שנותנים לי הרבה חומר להשראה 🙂

״הצגתי במספר תערוכות קבוצתיות בשנים האחרונות ובקיץ הקרוב אציג בבית האמנים בתל אביב תערוכת יחיד ראשונה שעליה אני עובדת כבר קרוב לשנתיים ושמה ׳חוסר עניין לציבור׳. את הפרויקט התחלתי עם הלווי האוצרותי של רויטל ולפני שנה וחצי, כשרויטל הייתה צריכה לפנות את כל זמנה לתערוכה בהלנה רובינשטיין, המשכתי לעבוד על התערוכה עם נורית ירדן״.

_H9A3822

״המסר שהועבר בבית שבו גדלתי הוא שעבודה לא נועדה רק לשם פרנסה. העבודה מבחינת הורי הייתה תמיד דרך של הגשמה וצמיחה. נקודת המוצא הייתה שהעולם פתוח וגדול, יש לו המון מה להציע, ושנוכל תמיד לעשות מה שנרצה. ואם לא יצליח בפעם הראשונה אז בשנייה, או בשלישית…

״רוב האנשים תופסים עבודה כמקור הכנסה. גם אני אוהבת כמובן שעבודתי מתגמלת אותי מבחינה כספית אך שמתי לב בשנים האחרונות שככל שאני משקיעה יותר זמן בתשוקה שלי, ביצירה (שלצערי עדיין לא קשורה לפרנסה), כך גם העסק שלי מתגמל אותי יותר מבחינה כספית. באופן כמעט גורף, ככל שיותר קשה לי, ככל שאני מאתגרת את עצמי ומותחת את הגבולות, כך התוצר הסופי של העבודה יהיה יותר מתגמל. התחלתי לרוץ בשנתיים האחרונות והתחושה זהה, ככל שהעלייה תלולה יותר וארוכה יותר כך תחושת הסיפוק בסוף תהיה גדולה הרבה יותר״.

IMG_4260

״אני אוהבת תערוכות שגורמות לי לחשוב. שההבנה שלהן מגיעה בשלבים. בשלב הראשון אני אוהבת את הפן האסתטי של העבודה, ובשלב השני (והשלישי), כשאני קוראת את הטקסטים, אני מגלה עוד זוויות ופרשנויות ליצירה. האמת, שפה היה תהליך הפוך, וזה נחמד גם כשזה מהופך״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden