כל מה שחשוב ויפה
כל הצילומים: לירון ברייר דנציגר

סביבות עבודה. נועה שורץ

״בתערוכה אני אחראית על עיצוב השילוט בחלל, ההזמנה והקטלוג. לאחר שנפגשתי עם רויטל מספר פעמים הצגתי בפניה שני קונספטים שונים – עץ משפחה ו-manual – שבסוף התחברו לאחד, לשפה הגרפית הנוכחית, שמתמקדת גם ב׳עבודה׳ עצמה וגם במניואל.

משם גם הגיע הצהוב, כמו בשלטי האזהרה במפעלים, וגם כאזהרה לאמנים שלא להכנס לעסק המשפחתי. בנוסף ישנו שימוש במסגרות שונות שמלוות את כל הפורמטים (קטלוג, מפות, שילוט והזמנה), וגם כמובן עטיפת הפלסטיק של הקטלוג שמאזכרת אף היא את המניואל״.

_H9A4189

נועה שורץ, בת 33, גרה בתל אביב, בוגרת בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. מתמחה במיתוג ועיצוב קטלוגים וספרים, בעלת סטודיו עצמאי בתל-אביב. מלמדת במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר ומנחה סטודנטים משנה ד׳ בפרויקטי הגמר שלהם. בין השנים 2014-2010 עמדה בראש המחלקה לעיצוב גרפי בסטודיו של המעצב הבינלאומי רון ארד בלונדון, קודם לכן היתה שותפה ומנהלת של KN Studio בתל-אביב, המתמחה בעיצוב קטלוגים וספרים למוזיאונים וגלריות.

עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם, ובמהלך השנים זכתה בפרסים יוקרתיים על עבודותיה, בהם: פרס ההצטיינות TDC Tokyo בעבור קטלוג התערוכה In Reverse של רון ארד (2014), פרס ההצטיינות TDC New York על עיצוב לוגו ל-Onion House – בית מודולרי (2012), פרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט (2008) ועוד.

IMG_4429 IMG_4399 IMG_4409 IMG_4412 IMG_4423 IMG_4425

״לקטלוג יש בתערוכה כמה כובעים. הוא גם אובייקט המלווה את התערוכה, מתעד אותה (הצילומים נערכו בחלל עצמו) ומכיל את ה׳אני מאמין׳ של אוצרת התערוכה. בנוסף הוא גם אוביקט נוסף בתערוכה המעורר מחשבה נוספת ומזמין את המבקר למחשבה נוספת ולשיטוט אחר בתערוכה. בסופו של דבר הוא מה שנשאר כי על התערוכה נגזר לרדת ולפנות מקום לתערוכה חדשה״.

IMG_4272

״מאוד אהבתי את התערוכה של אורי קצנשטיין במוזיאון תל אביב. אני חושבת שישנו דיוק גדול בחלל הכניסה ובהחלטה להכניס את חלק הרטרוספקטיבה בתערוכה ביחידת המדפים, ולא למלא את הקירות מלמטה עד למעלה. בכלל אורי אמן אמיץ ונהדר בעיני. היה לי גם העונג לעצב לו את הקטלוג והשילוט בתערוכה.

״התערוכה של מיכאל בורמנס במוזיאון תל אביב הייתה גם היא יוצאת דופן. הרבה זמן לא התרגשתי מציור ככה ובעיקר מהדבר הקטן הזה שנמצא אצלו בכל אחד מהציורים ומכיל בתוכו עולם שלם של רפרנסים תרבותיים. זו הייתה תערוכה ששילבה בתוכה את השילוב המנצח – אינטילגנציה ורגש. ביקרתי בה חמש פעמים ואם הייתי יכולה הייתי חוזרת שוב.

״אני אוהבת תערוכות שגורמות לי לרצוות לחזור אליהן, שמשאירות אותי עם מחשבות״.

_H9A3253

״עבודה היא חלק בלתי נפרד מהחיים. אני מאמינה שהתוצאה הטובה ביותר תגיע רק דרך עניין, דיאלוג ועבודה משותפת שיש לי עם הנושא ועם הלקוח. בתערוכה הנוכחית אשמח אם הקהל יבין ויגלה את ההקשרים בין העבודות ויראה את החיבור ביניהן, בין סביבות העבודה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden