כל מה שחשוב ויפה

בוגרים 2016: המחלקה לעיצוב תעשייתי, שנקר; המחלקה לתקשורת חזותית, ויצו חיפה

המחלקה לעיצוב תעשייתי, שנקר
36 בוגרים

בדומה לשנים קודמות, גם השנה הציגו בוגרי המחלקה פרויקטי גמר עם אסתטיקה מוקפדת וחשיבה קונספטואלית. המנעד הרחב של הנושאים שבהם עסקו הפרויקטים נע מהמרחב הביתי דרך מיכשור רפואי ועד לפרויקטים שבוחנים את היחס שבין המעצב למכונה.

לינור דמתי. צילום: נמרוד סונדרס

לינור דמתי. צילום: נמרוד סונדרס

דמתי לינור - צילום נמרוד סונדרס (2)

 

אהבנו במיוחד:

לינור דמתי ערכה לפוחדים מטיסה: קופסה המכילה שלושה אובייקטים המבוססים על חישה, מאפשרים למשתמש לעבוד עם דמיונו, להדריך את עצמו ולפתח תחושת שליטה בסיטואציה שבה הוא מרגיש חרד, וכל זאת על ידי שימוש בטקסטורות, חומריות וצורניות משתנות.

אביאור זאדה ואליעד מיכלי מהו עיצוב מקומי? כדי למצוא תשובה לשאלה ולבטא את הסיפור האישי שלהם, החליטו זאדה ומיכלי ליצור חומר חדש. הם יצאו לסייר באזורים שונים ברחבי ישראל – החל מרמת הגולן ועד הים המלח – אספו חומרים טבעיים המאפיינים אותם, ויצרו חומרים מקומיים תחת השם ״אבן יסוד״.

אביאור זאדהואליעד מיכלי. צילום: נמרוד סונדרס

אביאור זאדה ואליעד מיכלי. צילום: נמרוד סונדרס

רון פרנץ. צילומים: נמרוד סונדרס

רון פרנץ. צילומים: נמרוד סונדרס

פרנץ רון - צילום נמרוד סונדרס (1)

רון פרנץ רובוט רפואי לניתוח טרנס-אטלנטי חוצה גבולות, שמטרתו לחבר בין מנתחי רשתית לבין חולים המצויים במרחק פיזי גדול מהם.

שיר קרת מחיצה לחלוקת החלל המשמשת ככלי תקשורת לניהול שיח על טריטוריה וצרכים. תנועת התריסה מסמנת לבני הבית טווח של מצבי רוח ומציינת מתי רוצה בן/בת הזוג פרטיות או מעוניין להיות ביחד.

שיר קרת. צילומים: נמרוד סונדרס

שיר קרת. צילומים: נמרוד סונדרס

קרת שיר - צילום נמרוד סונדרס (2)


ליחצו כאן לשעות הביקור והכתובות של תערוכות בוגרי 2016 בבתי הספר והאקדמיות לעיצוב ואמנות


המחלקה לתקשורת חזותית, ויצו חיפה
52 בוגרים

בכל הנוגע לתערוכות הבוגרים, הסיפור המעניין של השנה שייך למחלקה לתקשורת חזותית בוויצו חיפה, וליתר דיוק להחלטתו של ראש המחלקה, ירון שין, לבטל את מוסד ההגשות המסורתי ולהחליף אותו בפרזנטציה קצרה מול סגל המחלקה ובוגריה, ולאחר מכן ״שיחה בגובה עיניים בין מעצב בוגר לקולגה מקצועית״. מוקדם לנבא האם העמדה האידיאולוגית שעומדת בבסיס ההחלטה תשפיע על אופי הפרויקטים שיוצגו בתערוכות בוגרים עתידיות, אולם אם לשפוט לפי המגוון שהוצג בתערוכה השנה – שכלל את המנעד הרחב של התקשורת החזותית העכשווית – יש למה לצפות.

אהבנו במיוחד:

ענת פרי-טל ״אכלו לי שתו לי״, פרויקט המציע נקודת מבט צינית מאויירת על החצר האחורית של קיבוץ מעלה החמישה, כפי שמשתקפת מלוח המודעות בכניסה לחדר-האוכל.

ענת פרי-טל

ענת פרי-טל

Anat_PriTal_1

בן אלחדף

בן אלחדף

YouTube Preview Image

בן אלחדף כדי לכפר על כך שלא התגייס לצבא ולהפוך לגיבור אחת ולתמיד, הבין אלחדף שעליו להחזיר את הזמן לאחור ולהכיל על עצמו את ״נוסחת הגיבור״: להתגייס לתפקיד קרבי, למות מוות הירואי למען המדינה, וכמובן, להפוך לשיר.

אפרת קישון כמו כולם יצאה קישון ל״טיול הגדול״ בדרום אמריקה למשך חצי שנה, אחרי הצבא. אבל, אחרי שני הרים מושלגים היא הבינה שמדובר בשקר גדול. בעבודתה היא יצרה שיחון ספרדית/עברית מאוייר שמציג את הפרשנות שלה לחוויה תוך שילוב קטעים מתוך יומן אישי שנכתב בדיעבד.

אפרת קישון

אפרת קישון

Efrat_Kishon_4 Efrat_Kishon_2

קארין קומקוב (בשיתוף טל קנפו) תוכנת ציור המיועדת לחולי ALS (ניוון שרירים), שמאפשרת ציור באמצעות תזוזת העיניים, ועונה על צורך של ביטוי יצירתי בעולמם הפנימי של החולים.

נועה כהנא בכולנו קיים הצורך האינסופי לתעד כל רגע נתון ולהראות כמה טוב לנו, בין אם זה רגע משמעותי וחד פעמי ובין אם זה רגע סתמי וחסר תכלית: העיקר שניראה מאושרים. כהנא עוסקת במתיחה של השניה הזו שבה אנחנו מחייכים אל המצלמה, על גבי שמונה דקות שלמות שבהן ניכר המאמץ להיראות מאושר, ושווה במיוחד לצפות בכל הסרטונים, ובמיוחד בשניות האחרונות שלהם.

נועה כהנא

נועה כהנא

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden