כל מה שחשוב ויפה

האמן האמריקני ג׳ואל מוריסון בגלריה אלון שגב

פורטפוליו News: תערוכה של האמן האמריקני ג׳ואל מוריסון תיפתח ב-1.9 בגלריה אלון שגב. מוריסון מפסל בחפצי רדי מייד ויציקות מתכת ממורקות, ומיוצג בגלריות בינלאומיות מובילות כמו גגוזיאן ואלמין רש
צילום: Joshua White (באדיבות האמן, גלריה Almine Rech וגלריה אלון שגב)

צילומים: Joshua White
(באדיבות האמן, גלריה Almine Rech וגלריה אלון שגב)


חפצים שנאספו ברחובות לוס אנג׳לס כגון עגלות סופר, בלון לחיזוי מזג האוויר, כדור דיסקו שנלכד במלכודת דובים, בלוני גז ישנים, מתמזגים עם אלמנטים של אופנה יוקרתית, כמו צמידים של הרמס ומעילי פלומה של מונקלר והופכים תחת ידיו של ג׳ואל מוריסון לפסלים היברידיים מפוארים. קולאז׳ תלת ממדי במתכת ממורקת. מוריסון, יליד סיאטל 1976, חי בלוס אנג׳לס ומגיב בעבודותיו באופן ישיר לתרבות הצריכה והשפע. הוא עושה זאת בלא מעט אירוניה, תוך שהוא נהנה מאותם יתרונות של החברה שהוא מבקר.

פסליו המלוטשים והנוצצים יכולים להתפרש כתכשיטי מעמד וסמלי סטטוס, אך יש בהם גם היבט של הומור ומידה של ביקורת עצמית. הוא שואב רפרנס מזרמים שונים באמנות ומציג אותם כשווי ערך למוצרי צריכה וחפצי יומיום. כולם זוכים אצלו לאותו טיפול, שהתקבל באהדה בחיקה של האליטה האמנותית – כפי שמעידה העובדה שהוא מיוצג בגלריות בינלאומיות מובילות, דוגמת גגוזיאן (שהציגה תערוכות יחיד שלו בשנים האחרונות בניו יורק ובהונג קונג), ואלמין רש, שמייצגת בין השאר את ג׳ף קונס וג׳יימס טורל.

לישראל מגיע מוריסון בעקבות מפגש בין אלון שגב ואלמין רש, שהוליד שיתוף פעולה מקצועי. התערוכה שתיפתח ב-1.9 בגלריה אלון שגב מציגה לראשונה את עבודותיו של מוריסון בארץ. לשאלה אם יש שוק לאמנות כזו בארץ, נמסר מהגלריה: ״אנו בהחלט מאמינים כי יש שוק לאמנות בינלאומית בישראל וכי נכון להשקיע מאמץ ותקציב בהבאת אמנות איכותית לישראל. כבר עכשיו יש התעניינות ערה ביצירות שיוצגו. אנו מאמינים בהתפתחות עסקית בינלאומית וזו בהחלט אחת המטרות שלנו״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden