כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

גופאש בפריסקופ

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של שמאי גיבש, גופאש, תיפתח ביום חמישי 6.4 בגלריה פריסקופ בתל אביב. אוצר: ראובן פורת  

שמאי גיבש. צילומים: ירון פורת־גיבש

בתערוכת היחיד של אמן החומר שמאי גיבש, יוצגו עבודות המציעות לצופה התבוננות פנימית ותובנות על מקומו של היחיד בתוך חברה וההשפעות התרבותיות ההדדיות על חשיבה עצמאית וחופשית. עבודותיו של גיבש נוצרות בשיטות שונות של שריפות פרימיטיביות אלטרנטיביות, המפרות את השגרה ויוצרות נתיב שבו האש אוחזת בגוף והגוף באש. גיבש עושה שימוש בטכניקה הלניסטית עתיקה של חיפוי בטרה סיגילטה, שבה השתמשו היוונים בעת העתיקה ושמקורה בפיגמנטים טבעיים בחרסיות הנאספות בארץ ובעולם, ובטכניקה ערבית שפותחה במצרים במאה התשיעית לספירה.

שמאי גיבש, הוא אמן חומר שיוצר בסטודיו ביפו. ליצירה הגיע לאחר שלמד הנדסה ומנהל עסקים וחי שנים רבות בארצות הברית. עבודותיו הראשונות עסקו בנופים: ב־2013 יצר סדרת עבודות בשם ״Burnt Stones״, שהקדיש לחבריו לגדוד שאיתם שירת כמפקד טנק במלחמת יום כיפור. הסדרה נמצאת באוסף מוזיאון הארץ. במיצב ״אסטלות״ (2011) במוזיאון רמת גן נגע בהיסטוריה הישראלית והמשפחתית שבה כמעט כל משפחתו של אביו נרצחה בשואה. לאחר מכן  חזר לעסוק בנוף המקומי ואף החל ליצור דמויות שהציג בביאנלה לקרמיקה במוזיאון ארץ ישראל השנה.

גיבש הוא אספן וחוקר שיטות עבודה, מעין ״חוקר אדמה״ המשלב פיסות טריטוריה, שיופיעו בגלגול חדש כמזכרת ביצירותיו. חלק מהווייתו הוא מסע מתמיד: בכל קיץ הוא נוסע לעבוד בסטודיו בהרווארד שבארצות הברית. בשנים האחרונות עבד והציג בתערוכות ביפן, בסין, בדנמרק, בטורקיה ובדרום קוריאה ובקרוב צפויות לו נסיעות לארצות הברית, שם יעביר סדנאות ויציג תערוכות. במסגרת מסעותיו הוא אוסף אדמה ומלקט רעיונות תוך דיאלוג מתמיד עם אנשים ואמנים המשמרים את מורשת העבר. מסעותיו מתנקזים לגוף עבודות מרהיב ומוקפד המעורר שאלות על יופי, רוחניות, גשמיות, תיעוד ושייכות.

נעילה: 6.5

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden