כל מה שחשוב ויפה
שרית שני חי, בית הספר ביכורים. צילומים: רוני כנעני

פרס העיצוב החברתי של FRAME הוענק לשרית שני חי

פורטפוליו News: פרס העיצוב החברתי הוענק לשני חי על עיצוב הפנים של בית־הספר המכיל ״ביכורים״, השואף לעורר השראה ותחושת שייכות

באירוע חגיגי שהתקיים באמסטרדם בשבוע שעבר, הוענק למעצבת שרית שני חי פרס השופטים בקטגורית העיצוב החברתי, בתחרות הבין־לאומית של מגזין FRAME. הפרס הוענק לשני חי על עיצוב הפנים של בית הספר המכיל ביכורים בתל אביב. השופטים נימקו את הבחירה בשני חי בזכות היצירתיות, החדשנות בעיצוב, איכות הביצוע, וכן בזכות ערכו של הפרויקט לחברה.

״ביכורים״ הוא בית ספר יסודי משולב לחינוך רגיל וחינוך מיוחד. זהו בית הספר המכיל הראשון בתל־אביב-יפו שנפתח בשנת 2018 כאחד מחמשת בתי הספר המכילים הראשונים בארץ. המבנה תוכנן על ידי משרד האדריכלים ציונוב ויתקון. שני חי הופקדה על עיצוב הפנים, שנועד לתמוך במודל הלמידה שפיתחה עמותת אינקלו, המקדמת גישת החינוך המכיל במערכת החינוך בישראל.

״מצאתי את ייעוד היצירתי שלי כשבתי נולדה״, סיפרה שני חי בעקבות הזכייה. ״כל מה שרציתי אז היה ליצור עבורה את העולם הטוב ביותר, סביבה מעוררת השראה שבה היא תרגיש שייכת, ויותר מכל אהובה. והנה אני עכשיו, 27 שנים אחרי, כשעיצוב לילדים הפך למקצוע חיי, אני עדיין מונעת מאותה משאלה: איך ליצור סביבות מעוררות השראה לכל הילדים.

״בעיצוב של ביכורים ניתנה לסטודיו שלי הזכות להיות מעורב ביצירת המודל העיצובי הראשון של בית ספר מכיל. הפרויקט נתן לנו את האפשרות לחקור לעומק: מה קורה כשהעיצוב פוגש פדגוגיה, וכיצד נוכל להשתמש בעיצוב ככלי לשינוי חברתי, ולשיפור איכות החיים של כל הילדים״.

פרסי העיצוב של Frame הוענקו ל־36 זוכים מתוך למעלה מ־1,000 מועמדויות בתחומי עיצוב סביבות מגורים, חללי מסחר ואירוח, אזורי עבודה ומרחבים משותפים. הענקת הפרסים לוותה בכנס ובהרצאות שעסקו בהשפעת עיצוב ואדריכלות על חיי היום־יום.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בימים אלו יצא לאור הספר ״שרית שני חי: מרחבי ילדות״, בהוצאת זמורה ביתן. הספר עוקב אחר עבודתה של שני חי בעיצוב לילדים, ובאמונה בהשפעה המכרעת שיש לעיצוב על התפתחות הילד. פרק נכבד בספר סוקר תיאוריות פדגוגיות ופסיכולוגיות, ומציג את החשיבה שעומדת מאחורי תכנונם של גנים ובתי־ספר שעיצבה בעשור החולף. דרך הפרויקטים החינוכיים שמוצגים בספר נפרשים האתגרים שעומדים בפני מחנכים ומעצבים במאה ה־21.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden