כל מה שחשוב ויפה
״IN PRINT יריד ספרי אמנות״. צילום: דור קדמי
״IN PRINT יריד ספרי אמנות״. צילום: דור קדמי

In Print - יריד ספרי אמנות בבית הנסן

פורטפוליו News: ״IN PRINT יריד ספרי אמנות״ יתקיים בשבוע הבא בבית הנסן זו הפעם הרביעית, ויציג לראשונה את הזוכה בפרס האמן המבטיח של היריד

״IN PRINT יריד ספרי אמנות״ חוזר בפעם הרביעית לבית הנסן בשבוע הבא (11-13.1). היריד נוסד בשנת 2018 כארגון עצמאי על ידי ג׳נה רומנו ודניאל גורודנציק, והוא תומך באמנים מקומיים הפועלים במדיום הדפוס. מטרתו היא לטפח קשרים וחילופי דברים בינלאומיים בתעשיית ספרי האמנות על ידי הבאת אמנים בינלאומיים ליריד, תוך ייצוג וקידום יצירותיהם של אמנים מקומיים. לצד היריד מתקיימות תכניות כגון השקות ספרים, סדרת פאנלים ושיחות עם אמנים.

היריד הוא חינמי ופתוח לציבור, ומושך מדי שנה אלפי מבקרים.ות, כולל חובבי.ות ספרי אמן, אספנים.ות, אוצרים.ות, אמנים.ות, נציגי.ות הוצאות ספרים ועוד. השנה יתקיים היריד בשתי קומות בבית הנסן; בכל קומה עשרות דוכנים שמציגים לראווה ספרי אמן שנאצרו בקפידה, ומאפשרים למבקרים הזדמנות לעלעל במאות ספרים שנוצרו על ידי משתתפים.ות מקומיים.ות ובינלאומיים.ות ואף לרכושם. התוכנייה האמנותית של היריד מורכבת משלל אירועים שיתרחשו מדי יום, כולל השקות אקסקלוסיביות של ספרי אמן, שיחי אמן וסדנאות מיוחדות.

צילום: דור קדמי

צילום: דור קדמי

מגזין A5

מגזין A5

צילום: נעם דבל

צילום: נעם דבל

birds

השנה גם יארח היריד 65 משתתפים ומשתתפות מרחבי העולם, וכולל מנעד רחב של אמנים.ות, קולקטיבים ומוסדות תרבות לצד הוצאות ספרים קטנות ועצמאיות. כמדי שנה, היריד משמש נקודת מפגש עבור סצינת האמנות הירושלמית, שבה מתאחדים חברי.ות קהילת הדפוס המקומיים.ות והבינלאומיים.ות כדי לכונן דיאלוג מרתק ולהחליף רעיונות אודות עיצוב, עריכה, כתיבה ופרסום של ספרי אמן.

הפעם גם יושק ביריד לראשונה פרס האמן.ית המבטיח.ה השנתי. פרס זה תומך ביוצרי ספרי אמן בראשית דרכם, ומעודד את המשך הפקתם והפצתם של ספרי אמנות. מקבלת הפרס תזכה בהשקה מיוחדת שתקדם את ספר האמנית החדש שלה. הזוכָה בפרס האמן.ית המבטיח.ה היא מיתר מורן, שסיימה את לימודיה בחמש השנים האחרונות ופרסמה לאחרונה את ספר הביכורים שלה, ״פֶּסע, פֶּגע, פֶּצע״ (הוצאת עירובין, 2022).

הספר עוסק בנושאים כמו אהבה, אובדן, אמונה, מהות החיים והלא נודע. הוא עוצב על ידי מורן ומשלב יצירות ויזואליות בנוסף לתֵמות ייחודיות. בחודשים האחרונים מורן מפתחת גוף עבודות שמתכתב ומרחיב חומרים מתוך ספרה, תחת הכותרת ״אוֹטוֹמָתַּא״, הכולל קטע פרפורמנס בשיתוף עם כוריאוגרפית ורקדנית מחול, סאונד, וידאו ופיסול. מיתר מורן היא אמנית רב-תחומית ומשוררת, העוסקת בצילום, וידאו, מדיה דיגיטלית, סאונד ופיסול.


In Print יריד ספרי אמנות
11-13.1
בית הנסן, גדליהו אלון 14 ירושלים
לתכניה ופרטים מלאים >>>

נעמי טנהאוזר. צילום: מ״ל

נעמי טנהאוזר. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נחמה

    יריד.ה הספרים בבת הנסן
    מעצבן.ת ולא נעים.ה לקרוא כתבה עם כל כך הרבה נקוד.ה.ות במקום שהן.ם לא צריכים.ות להיות.
    הרגתם.ן את העברי.ת.
    תקווה גדולה שהנוהג הזה לא חלחל למדיה שבדפוס.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden