כל מה שחשוב ויפה
רוני בן פורת. צילום: גל אבידוב
רוני בן פורת. צילום: גל אבידוב

מה קורה // רוני בן פורת

בתערוכה בגלריה P8 עוסקת רוני בן פורת באובדן, זיכרון והנצחה קולקטיבים - ציבוריים לעומת פרטיים. התערוכה, שהיתה אמורה להיפתח בנובמבר 2023, הפכה לרלוונטית ואקטואלית היום יותר מתמיד

מי?

רוני בן פורת, 29, גרה בנתניה.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות + אחד חמוד וקטן בן שנה :).

מה בצלחת?

אוכלת הכל חוץ מכוסברה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בתחילת מאי פתחתי את Don't Forget I Was Someone, תערוכת יחיד חדשה בגלריה P8 (אוצרת: סאלי הפטל נוה), ואני ממש מתרגשת שהיא סוף סוף מוצגת. אני עובדת על התערוכה הזו כשנתיים והיא עברה המון גלגולים. היא הייתה אמורה להיות מוצגת בנובמבר 2023 וכמובן שנדחתה בגלל המציאות הלא נורמלית שאנחנו חיים בה. הדחייה גם גרמה לה, לצערי, להיות רלוונטית מתמיד.

רוני בן פורת, Don't Forget I Was Someone. צילומים: דניאל חנוך

רוני בן פורת, Don't Forget I Was Someone. צילומים: דניאל חנוך

התערוכה עוסקת באובדן, זיכרון והנצחה קולקטיבים – ציבוריים לעומת פרטיים. לפעמים בתוך ההנצחה קיימת תחושה שהכל כל כך גדול מאיתנו. יש דגש על הכמות, הריבוי, ולפעמים באמת יש בכמות המון עוצמה. אבל לפעמים הכמות היא זו שגורמת לנו לשכוח את הפרט, את הא.נשים שלכל אחד מהם יש סיפור בפני עצמו שנוטה להיבלע בתוך הכמות וההאדרה של ההנצחה.

נושא הזיכרון עניין אותי תמיד, אבל בתערוכה הזו ניסיתי לחקור ולהבין איך אנחנו זוכרים כחברה ואולי גם להזכיר את מה שלפעמים מובן לנו מאליו, או שאנחנו מעדיפים להדחיק כמעין יצר הישרדותי. חשוב שנזכור גם את הכלל וגם את הפרט. האבל והזיכרון הם חלק בלתי נפרד מהחיים. אני באמת מאחלת לכולנו חיים ארוכים ושכל עוד אנחנו חיים שנמשיך לזכור את מי ומה שהיה כאן לפנינו (והכוונה לא רק לאובדן בעקבות מלחמות, לכל אחד ואחת יש אבל פרטי ושונה).

בנוסף לתערוכה הזו אני מציגה גם בתערוכות קבוצתיות במוזיאון בת ים ובמוזיאון יעקב אגם.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

יש לי סיפור טרי על איך *כמעט* פגשתי אמנים מפורסמים. לפני כמה חודשים התגלגלתי להציג בתערוכה קבוצתית בגרמניה, שבה הציגו לצידי בין השאר גם האמנים רוזמרי טורקל וריצ׳רד פרינס. הייתי אמורה לטוס לנעילת התערוכה, אבל בסוף זה לא קרה בגלל אותה התקופה המורכבת שאנחנו חיים בה.

birds

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

יש לי פנטזיה לפסל במרחב הציבורי יום אחד. פנטזיה יקרה ומורכבת.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

סביר להניח שבגדי תינוקות.


רוצה להשתתף במדור מה קורה?
שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden