כל מה שחשוב ויפה

האיורים המקסימים של רות גווילי

 

portfolio_ruthgwilly-1.jpg

בשמה של רות גווילי נתקלתי לראשונה כשראיתי בשבוע הספר לפני שנה וחצי את העטיפה של שחיטה שחורה, ספרו של שחר מגן. זו הייתה אחת הפעמים בהן קניתי ספר קודם כל בגלל העטיפה, ועל החוויה ההיא כתבתי כאן. מאז כבר הספקתי להבחין באיורים שלה בלא מעט מקומות, ולמדתי לזהות את הקו האיורי שלה שאפשר להגיד שהתאהבתי בו ממבט ראשון.

לפני כשלושה שבועות פגשתי את גווילי כדי לראיין אותה לפורטפוליו, המדור שאני כותב בשמנת, שפורסם בגיליון האחרון שיצא השבוע. הייתי מאד סקרן לפני הפגישה, לא היה לי מושג את מי אני הולך לפגוש, יש לה מין שם שקצת קשה לדעת לאיזה גיל הוא שייך. לשמחתי לא התאכזבתי. לפעמים העובדה שאתה אוהב את היצירות של מישהו לא אומר בהכרח שתאהב אותו בתור בן אדם, אבל זה לא היה המצב במקרה זה. מי שמעוניין יכול לקרוא את מה שהיה לגווילי להגיד (בגודל שאפשר גם לקרוא) מוזמן להציץ בפליקר שלי, העמוד הראשון כאן והעמוד השני כאן. כמו כן מומלץ לשוטט באתר של גווילי ולגלות עוד הרבה ממתקים נוספים.

portfolio_ruthgwilly-2.jpg

*כוכבית מייצגת שדות חובה

9 תגובות על הכתבה

 1. מיכל

  לא שלא הכרתי קודם… – אבל תודה על התזכורת 🙂

 2. יובל

  וגם על הפעם הקודמת

 3. שולמית

  שלום יובל

  ניסיתי להגדיל את הכתב , גם בפליקר ולא הצלחתי.
  האיורים מקסימים
  תודה
  שבוע טוב
  שולמית

 4. כנרת

  אשה/ילדה נהדרת
  וגם אדם לתפארת.

  ונשיקות מכנרת

  – – –

  (רק לומר, מבלי להפחית גרם מהכישרון וביטוי הנפלא של רות ג., שהשנתון הזה הפיק כמה מאיירים יוצאי דופן באיכותם. שילוב של רוחב ועומק יריעה וכישרון, כמו החנוכים המצוינים איש איש בחנוכייתו הוא).

 5. אחד שמבין

  הסגנון שלה פשוט מתבסס על מה שנקרא טרייסינג. היא לוקחת תמונת קיימות מגוגל או כאלו שצילמה, ופשוט עוברת עליהן בעיפרון, עם צביעה אחרת, שילובים אחרים וכו'.
  נכון שצריך כישרון ציור בסיסי כדי לעשות את זה טוב, אבל מכאן ועד ליכולת ומקוריות פנומנלית- אין לה את זה

 6. יובל

  מי דיבר על יכולת ומקוריות "פנומנלית"? ואם כבר אז מה זה משנה איך היא עושה את זה? אני חושב שדרוש פה "קצת" יותר מכשרון ציור בסיסי על מנת להגיע ליכולת שלה להביע רגש גם במה שאתה קורא לו טרייסינג

 7. מיכל

  באיורים של רות גווילי יש הרבה יותר מ'טרייסינג' פשוט. טרייסינג אינו מילה גסה, והשאלה היא מה עושים איתו.

  אני, בכל אופן, רואה באיורים שלה אמירה אישית רבה, אפילו בדרך הצביעה שהיא מלאת אופי, וזה עוד מבלי להתיחס לשילובי התכנים ולאמירה שבבחירת הדמויות הספציפיות.

  הדוגמאות שכאן בפוסט ממחישות את זה מצויין, אבל הן לא יוצאות דופן.

 8. טובה

  הי יובל!
  איזה יופי לגלות אותך כאן!
  רות מאיירת באופן קבוע את הכתבות במוסף בריאות של "ידיעות" כך שזכיתי שאיירה כתבות שלי שמתפרסמות בו. בכל פעם אהבתי מאוד את הפרשנות שלה לכתוב, ועכשיו כיף לראות מי האדם שמאחורי האיורים.
  תודה!

 9. יובל

  אני מסכים איתך, מיכל, יש שם הרבה יותר מטרייסינג וזו אכן לא מילה גסה. ותודה טובה על ההתייחסות, אני שמח שזכית לגלות עליה כמה דברים. הרבה פעמים באמת עובדים עם אנשים שמעולם לא פגשת ותמיד נחמד לגלות מי מסתתר מאחורי השם

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden