כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2016 // איתי אהלי

״לא הרבה השתנה ביריד המסחרי, אך בתערוכות בעיר הרגשתי שיש דגש רב יותר על חומר וטקסטורה מצד אחד, ועל החיבור לדיגיטל ולעולם הווירטואלי מצד שני״, אומר מעצב המוצר, איתי אהלי

איזו פעם במילאנו?

פעם חמישית.

למה נסעת?

השתתפתי בתערוכה ״לה טראס״ (אוצרות – ארז נאבי פנה) שהוצגה בוונטורה למברטה, שם הצגתי שלישיית מנורות. בנוסף ביקרתי בפיירה שם פגשתי חברות שונות שאיתן אני עובד / רוצה לעבוד (כחלק מעבודתי עם חברת כרמל ביזנס – חברה לריהוט משרדי). בנוסף פגשתי חברים רבים מאירופה, תחזקתי קשרים וראיתי הרבה דברים יפים.

לסיכום

שבוע העיצוב במילאנו הוא שילוב מנצח (על אף היותו אינטנסיבי מאוד!) של עבודה, תערוכות מעניינות, אובייקטים יפים, מפגשים עם חברים, אוכל טוב, שתיה ומזג אויר נפלא. בפיירה לא הרבה השתנה, אך בתערוכות בעיר הרגשתי שיש דגש רב יותר על חומר וטקסטורה מצד אחד ועל החיבור לדיגיטל ולעולם הווירטואלי מצד שני. היה כיף במילאנו!

Broom Broom, מתוך התערוכה של ECAL, עבודה של /Erika Marthins & Hélène Portier

Broom Broom, מתוך התערוכה של ECAL, עבודה של /Erika Marthins & Hélène Portier

אהבתי במיוחד

אהבתי את התערוכה של 2016 ARITA – מותג קרמיקה מיפן שיצר שיתוף פעולה עם 16 מעצבים ליצירת 16 קולקציות חדשות; את When Objects Dream, התערוכה של בית הספר ECAL, שהייתה תערוכה משעשעת ועשויה היטב: הוצגו בה חיבורים שונים בין העולם הווירטואלי לאובייקטים יומיומיים; את התערוכה של HAY שהציגו את המוצרים שלהם במעין מבוך חדרים מעניין; את החלל של MOOOI שתמיד מעניין לראות. ולבסוף, Fondazione Prada – מוזיאון מדהים ביופיו (לא קשור לשבוע העיצוב בהכרח), שתוכנן על ידי OMA ומשלב בנייה חדשה בישנה: חללים מדהימים, שימוש מעניין בחומרים ובצבעים, מומלץ ביותר.

Fondazione Prada

Fondazione Pradaמילאנו 2016 // רשימת המשתתפים המלאה לפי סדר ה-א״ב:
איתי אהלי מעצב מוצר // איתי בראון מעצב תעשייתי // אתי מאירוביץ׳ הבעלים של רשת הביטאט // גיל רויטר מעצב ויזם // גלית גאון האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון // ליאור ימין הבעלים של אסופה, סאגה, ו-5070 // ליאת אריאב בעלת משרד יחסי ציבור ותקשורת // מיה אור העורכת ראשית של מגזין בית ונוי // מעיין פסח מעצבת // נגה פרידלנדר סמנכ״ל שיווק ברשת טולמנ׳ס // נתלי יצחקוב טרנדולוגית ​ומייסדת The Visionary // סיגל נמיר הראש והמקלדת מאחורי מגזין Dezignzoom // עזרי טרזי מעצב תעשייתי, פרופסור מן המניין במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden