כל מה שחשוב ויפה
סטודיו ננדו, 50 כיסאות מנגה. צילום: Takumi Ota

מילאנו 2016 /// מעיין פסח

״ישנה מגמה מתחזקת להצגת אויבקטים שאינם בהכרח שימושיים. הקהל וגם המעצבים עייפים מייצור המוני של עוד ספה / כיסא / שולחן״, אומרת המעצבת מעיין פסח. ״אלו אומנם לא יעלמו מהעולם, אך ישנה פתיחות והכרה בשיתופי פעולה, דרכי ייצור, ופיתוח חומרים חדשים״

איזו פעם במילאנו?

פעם חמישית בשבוע העיצוב.

למה נסעת?

נסעתי לכמה מטרות, שהעיקרית בהן הייתה הצגת פרוייקט תאורה בגלריה Rossana Orlandi – סדרה של שלושה גופי תאורה שמייצרת העתק של הזכוכיות דרך טכניקת vacuum forming והאובייקט החדש שנוצר הוא מעין ghost/ shadowing/ tracing של הזכוכיות, אך ללא השימוש הישיר בהן. בנוסף ניצלתי את הנסיעה לקבלת השראה/ התעדכנות ומפגשים עם קולגות וחברים.

Ronald Smits1

4 GIF

לסיכום

מילאנו כמו בכל שנה שווה ביקור ומעוררת חושים. האם ראיתי דברים חדשים ומסקרנים במיוחד? לא באופן יוצא דופן, למרות שישנה מגמה מתחזקת להצגת אויבקטים שאינם בהכרח שימושיים. הקהל וגם המעצבים עייפים מייצור המוני של עוד ספה / כיסא / שולחן.

אלו אומנם לא יעלמו מהעולם, אך ישנה פתיחות והכרה בשיתופי פעולה, דרכי ייצור, ופיתוח חומרים חדשים. הגישה לעיצוב משתנה ומתאימה את דרכי החשיבה והעשייה למציאות הכללית סביבנו. העיצוב כיום הוא מולטי-דיסציפלינרי וייצור אסתטי בלבד אינו מספק. היה אפשר לראות את העיצוב הקלאסי לצד מגמות עיצוב חדשות.

סטודיו ננדו, 50 כיסאות מנגה. צילום: Takumi Ota

סטודיו ננדו, 50 כיסאות מנגה. צילום: Takumi Ota

50_manga_chairs_in_Milan_12_takumi_ota

אהבתי במיוחד

כמי שמציגה פרויקט, השבוע מאוד אינטנסיבי וזמן השיטוט מצומצם. השתדלתי להתמקד במספר תערוכות/מיצבים, שמהם זכורה לי במיוחד התערוכה של ננדו, 50 כיסאות מנגה. אומנם אני לא חובבת כיסאות מושבעת, ואני נוטה להאמין שעולם העיצוב מתרחב לאופקים חדשים ומרתקים יותר, אך המיצב היה מדהים ובנוי בשילוב יפני/איטלקי שהשאיר חותם יוצא דופן.

מעבר לאובייקטים המדוייקים והנקיים – והעמדתם בצורה מושלמת – החלל הפתוח שבו התערוכה נבנתה, בתוספת מוזיקה קלאסית ברקע ושקט מופתי ששרר בין המבקרים, היה מעורר השראה ויצר הרמוניה מדויקת. בנוסף, ביקור באיזור Lambrate תמיד מומלץ וחושף מגמות חדשות בעולם העיצוב ככלל, ובפרט העיצוב ההולנדי.


מילאנו 2016 // רשימת המשתתפים המלאה לפי סדר ה-א״ב:
איתי אהלי מעצב מוצר // איתי בראון מעצב תעשייתי // אתי מאירוביץ׳ הבעלים של רשת הביטאט // גיל רויטר מעצב ויזם // גלית גאון האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון // ליאור ימין הבעלים של אסופה, סאגה, ו-5070 // ליאת אריאב בעלת משרד יחסי ציבור ותקשורת // מיה אור העורכת ראשית של מגזין בית ונוי // מעיין פסח מעצבת // נגה פרידלנדר סמנכ״ל שיווק ברשת טולמנ׳ס // נתלי יצחקוב טרנדולוגית ​ומייסדת The Visionary // סיגל נמיר הראש והמקלדת מאחורי מגזין Dezignzoom // עזרי טרזי מעצב תעשייתי, פרופסור מן המניין במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden