כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2016 // סיגל נמיר

״ראיתי דברים רבי יופי, מעניינים, מעוררי השראה, חדשניים. וכאלה שלא״, אומרת סיגל נמיר, הראש והמקלדת מאחורי מגזין העיצוב Dezignzoom, שכותבת גם לכלכליסט, Xnet ו-REDESIGN. ״חפצים כמעט גנריים בדמיונם המוגזם זה לזה. חפצים מיותרים. הרבה מדי חפצים. הרבה משאבים - לעתים יקרי ערך ממש - שמתכלים״  

איזו פעם במילאנו?

שלישית.

למה נסעת?

נסעתי לראות ולכתוב.

לסיכום

ראיתי דברים רבי יופי, מעניינים, מעוררי השראה, חדשניים. וכאלה שלא. חפצים כמעט גנריים בדמיונם המוגזם זה לזה. חפצים מיותרים. הרבה מדי חפצים. הרבה משאבים – לעתים יקרי ערך ממש – שמתכלים.

warm stool

warm stool

Ice Flower

Ice Flower

אהבתי במיוחד

Warm Stool של צמד המעצבים היפנים הצעירים Bouillon זכה במקום השני בתחרות הסלונה סטליטה. שרפרף מאוד פשוט אבל חכם. בסיס עץ לבוד, ומושב שהוא מיכל קרמי, המתפקד כבקבוק חם.

ברוזנה אורלנדי הציגה וויקי סומרס סדרת אגרטלים עדינה, שקטה, וכן – פואטית – שעיצבה בעבור t.e. של תומס אייק. בין לוחיותיו של ice flower, אגרטל הזכוכית שנוצר במחשבה על כספת הזרעים בסבארבלד, כבשה סומרס עלי כותרת, ועם פרח של ממש מתקבל משחק צורני מעניין ומתעתע המשתנה בהתאם לזווית המבט.   

The Meat Project

The Meat Project

איזק מונטה הוא מעצב בלגי שעובד ברוטרדם, ומצהיר על עצמו שהוא אקטיביסט המשתמש בעיצוב ככלי להגיב ולהציף סוגיות חברתיות, אקולוגיות וכלכליות. בוונטורה למברטה, בתערוכה Money Meat and Platic Surgery, הציג מונטה כמה מעבודות הסטודיו שלו, אטלייה מונטה, ביניהן את אגרטלי Meat Marble. בייצורם של האגרטלים השתמש מונטה בבשר שפג תוקף שיווקו, כשהוא מעביר אותו תהליכי מעבדה ומוציא את החומר החי מהקשרו. כל זה כדי להצביע על הבזבוז העצום וכמות המזון הבלתי נתפסת הנזרקת מדי יום על-ידי רשתות השיווק ברחבי העולם.

כשתהתה מדוע לכל נורות הניאון יש את אותה שפופרת זכוכית סימטרית, גילתה פיקה ברגמנס (כן, גם היא הולנדית) שכאשר שפופרת המנורה מתרחבת, אורה מתעמעם. בוונטורה למברטה הציגה ברגמן את PHENOMENEON, סדרת מנורות הניאון התכלכלות וחופשיות הצורה, שמדגימה את העיקרון הפיזיקלי בצורה אמנותית מרהיבה. פנומנון, כמו האגרטלים של מונטה, הוצגה לראשונה באוקטובר שעבר בשבוע העיצוב של איינדהובן.


מילאנו 2016 // רשימת המשתתפים המלאה לפי סדר ה-א״ב:
איתי אהלי מעצב מוצר // איתי בראון מעצב תעשייתי // אתי מאירוביץ׳ הבעלים של רשת הביטאט // גיל רויטר מעצב ויזם // גלית גאון האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון // ליאור ימין הבעלים של אסופה, סאגה, ו-5070 // ליאת אריאב בעלת משרד יחסי ציבור ותקשורת // מיה אור העורכת ראשית של מגזין בית ונוי // מעיין פסח מעצבת // נגה פרידלנדר סמנכ״ל שיווק ברשת טולמנ׳ס // נתלי יצחקוב טרנדולוגית ​ומייסדת The Visionary // סיגל נמיר הראש והמקלדת מאחורי מגזין Dezignzoom // עזרי טרזי מעצב תעשייתי, פרופסור מן המניין במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden