כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2016 // מיה אור

״מרתק אותי לראות בשנים האחרונות את הקף המיצבים, מיצגים, מיזמים, תערוכות וכד׳, כנפח שרק הולך וגדל. מספר עצום של יוצרים שיש להם מה להגיד לעולם העיצוב העכשווי, או לפחות חושבים כך״, אומרת מיה אור, העורכת ראשית של מגזין בית ונוי

איזו פעם במילאנו?

מי זוכר ומי סופר, נדמה לי ש-12 שנה ברציפות.

למה נסעת?

עבודה והשראה שהיא חלק בלתי נפרד ממנה. התנאים ה״סביבתיים״ של אוכל משובח ושופינג בהחלט מלבבים, אבל קודם כל ולפני הכול זו עבודה!

לסיכום

כמו תמיד ״שבוע מילאנו״ היה מרתק ומתיש כאחד, כמו פרפטום מובילה ביממה אחת אינסופית. מה שמרתק אותי בשנים האחרונות זה לראות את הקף המיצבים, מיצגים, מיזמים, תערוכות וכד׳, כנפח שרק הולך וגדל. מספר עצום של יוצרים שיש להם מה להגיד לעולם העיצוב העכשווי, או לפחות חושבים כך. אתה הולך למקום מסוים ועל הדרך נתקל בעוד ועוד דברים מעניינים (לעתים גם הזויים משהו) וזה מקסים.

סטודיו ננדו, 50 כיסאות מנגה. צילום: Takumi Ota

סטודיו ננדו, 50 כיסאות מנגה. צילום: Takumi Ota

מקררי SMEG של דולצ׳ה וגבאנה

מקררי SMEG של דולצ׳ה וגבאנה

אהבתי במיוחד

גולת הכותרת של מילאנו שלי הייתה השנה ביקור במוזיאון של פראדה, מופת של אדריכלות שהשכילה לשלב קיים וחדש, אינסוף פרטים ואמנות משובחת. מעבר לזה אהבתי את המיצג של ננדו, 50 כיסאות של מנגה, עם הדיוק התמציתי שלו והלוקיישן המושלם, את מיצב הסילואים היצירתי של ויאביזונו, ושיתוף הפעולה של אבן קיסר וטום דיקסון גרם לי לגאוות יחידה.

ביורוקוצ׳ינה אני יכולה לציין את המקררים של SMEG בעיצוב של דולצ׳ה וגבאנה כגימיק חביב, ובתערוכת הרהיטים את קולקציית הילדים של קרטל, ובמיוחד את סוס הנדנדה של ננדו. לא יודעת, אבל הבחור הזה מצליח ״להרוג אותי ברכות״ כל פעם מחדש… ועוד אחת קטנה, הפעם בגזרת הקולינריה: השנה התמכרתי משום מה לסלט קפרזה. אכלתי אותו בלי הכרה, וכשחזרתי לארץ הייתי צריכה לעבור גמילה.

העגבניות של מילאנו

העגבניות של מילאנו


מילאנו 2016 // רשימת המשתתפים המלאה לפי סדר ה-א״ב:
איתי אהלי מעצב מוצר // איתי בראון מעצב תעשייתי // אתי מאירוביץ׳ הבעלים של רשת הביטאט // גיל רויטר מעצב ויזם // גלית גאון האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון // ליאור ימין הבעלים של אסופה, סאגה, ו-5070 // ליאת אריאב בעלת משרד יחסי ציבור ותקשורת // מיה אור העורכת ראשית של מגזין בית ונוי // מעיין פסח מעצבת // נגה פרידלנדר סמנכ״ל שיווק ברשת טולמנ׳ס // נתלי יצחקוב טרנדולוגית ​ומייסדת The Visionary // סיגל נמיר הראש והמקלדת מאחורי מגזין Dezignzoom // עזרי טרזי מעצב תעשייתי, פרופסור מן המניין במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden