כל מה שחשוב ויפה

בונסאי פוגש עיצוב בירושלים

פורטפוליו News: סטודנטים לעיצוב מפרשים מחדש את אמנות הבונסאי בתערוכת בזק בגלריית האחים חסיד בירושלים

DSC_0845 - crop 2 - resize
שיתוף פעולה יוצא דופן בין אמן בונסאי לסטודנטים לעיצוב הניב תערוכת-בזק, שתוצג ב
גלריית האחים חסיד בירושלים במשך יומיים בלבד ב-6.10-7.10. בתערוכה ״מצע מנותק״ יוצגו עבודות שיצר אמן הבונסאי הישראלי עפר גרינולד, היוצר ומציג בארץ ובעולם, ואוצר את אוסף הבונסאי של הגן הבוטני בירושלים, יחד עם אמיליה גלדון, מתן רוזן, איתמר קונפורטי ואורן שיינמן מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ועם אבי פשנוב מהמחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. בהתאם לאופיו הרגעי והחולף של הבונסאי עצמו, ומתוך דאגה לשלום העצים, התערוכה תוצג למשך שלושה ימים בלבד.

בונסאי היא אמנות טרנספורמטיבית-תהליכית של פיסול עם עצים חיים, החורגת הרבה מעבר למוכר בתרבות הפופולרית. מקורה בסין וביפן, שם שימשה מקבילה לציורי הנוף האירופאיים המסורתיים. בעשורים האחרונים, מאז נפוצה בכל רחבי העולם, עוברת אמנות הבונסאי תמורות משמעותיות, ולדברי גרינולד, היא נמצאת כיום על פרשת דרכים. בעשור האחרון ישנו זרם מובהק של אבסטרקציה, ודור חדש של יוצרים מחפש דרכים חדשות להבעה – אך המדיום של העץ החי מאוד דומיננטי ומגביל. התערוכה מציגה ניסיון ייחודי מסוגו בארץ ובעולם, להמציא את הבונסאי מחדש כאמנות עכשווית.

שם התערוכה, מצע מנותק, הוא מונח בוטני המתייחס לצמחים הגדלים מחוץ לאדמה. ״כפי שהוצאת הצמח מסביבתו והקשרו הטבעיים מאפשרת את שכלולו, אנחנו התנתקנו מההקשרים והמגבלות המסורתיות של התחום״, אומר גרינולד. ״עבורנו, כמעצבים עולם הבונסאי הוא תחום מרתק״, אומר אורן שיינמן. ״יש מטען תרבותי ואסתטי אדיר שקשור באמנות הזו, ויש בה כל כך הרבה היבטים ייחודיים. אבל זה גם מגרש בתולי שאף אחד אף פעם לא שיחק בו. זו הזדמנות יחידה במינה להגדיר מחדש תחום שלם של יצירה״.
Giareda 2009 024

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden