כל מה שחשוב ויפה
הדר סלסי, walk of mind. צילום: יעל מושקוביץ
הדר סלסי, walk of mind. צילום: יעל מושקוביץ

פרסים להדר סלסי ותומר סטולבוב ב־ITS 2021

פורטפוליו News: שני זוכים ישראלים בתחרות הבינלאומית ITS: הדר סלסי, בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל משנת 2019; תומר סטולבוב, בוגר המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, משנת 2020

תחרות ITS, שמתקיימת באיטליה זאת השנה ה־19,שמה לה למטרה לחשוף ולטפח כישרונות צעירים בתחומי האופנה, התכשיטים והאביזרים. לזוכים בקטגוריות השונות מוענקים פרסים כספיים, כמו גם הזדמנות להתמחות בחברות המובילות בעולם ולהציג קולקציות קפסולה ייחודיות. השנה הוגשו לתחרות 560 עבודות מ־60 לאומים שונים, מיותר מ־80 בתי ספר ב-30 מדינות שונות. 

בתחרות שהתקיימה ביום שישי האחרון זכתה הדר סלסי בשתי קטגוריות. האחת, ITS Fondazione Ferragamo Award, שאליה הגישה את פרויקט הגמר שלה (ופיתוח שלו), קונספט הנעלה בשם walk of mind: נעליים היברידיות המשלבות טכנולוגיות מתקדמות וטכניקות קראפט מסורתיות, המותאמות אישית לכף הרגל של הנועל אותן. הנעליים קלות כנוצה, ועמידות במיוחד בשל השילוב בין השכבות המודפסות לשכבות העור העשויות בעבודת יד. בקטגוריה זו זכתה סלסי בפרס כספי בסך של 5,000 יורו, והיא היחידה מבין הזוכים שתעשה התמחות במחלקת הקריאייטיב של חברת Ferragamo בפירנצה.

הקטגוריה השניה שבה זכתה היא Lotto Sport, שם נבחרה יחד עם שני מעצבים נוספים מכלל המתמודדים לעצב נעל לחברת לוטו ספורט – בהשראת נעל הטניס האיקונית של המותג. בקטגוריה זו זכתה בפרס כספי של 1,000 יורו.

מאז סיום לימודיה, ובעיקר בשנה האחרונה, עסוקה סלסי במקביל להמשך פיתוח פרויקט הגמר בהקמת חברת  HADAR, מותג יודאיקה שיושק בחודשיים הקרובים. היא לוקחת חלק בחממת העיצוב של טרמינל העיצוב בבת ים ובמקביל מנהלת את מעבדת התלת־ממד במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל.

הדר סלסי, walk of mind. צילומים: אלון מורוביץ

הדר סלסי, walk of mind. צילומים: אלון מורוביץ

ההצעה ל־LOTO

ההצעה ל־LOTO

הדר סלסי. צילום: ניר סלקמן

הדר סלסי. צילום: ניר סלקמן

תומר סטולבוב זכה במקום השני בתחרות בקטגוריית LOTTO SPORT. סטולבוב הגיש לתחרות את פרויקט הגמר שלו משנקר מהשנה שעברה, וזכה במקום השני ב־2000 יורו בזכות  פרויקט נעלים שעיצב במיוחד עבור חברת LOTTO. ההשראה לקולקציית הגמר שלו, Built-to-Wear, הגיעה מהבניינים הצבעוניים והמרהיבים של האדריכל הבוליביאני פרדי ממאני. הגיאומטריה הייחודית שלהם וקווי הדמיון הצורניים והרעיוניים בינם לבין המבנה הפנימי של בגדים מחויטים, והפרטים המאפיינים אותם, הובילו אותו בעיצוב הקולקציה, שמציעה תרגום לביש למבנים הטוטאליים של ממאני.

עבור המשימה בתחרות של ITS הוא שאף לשמור על אותו קו אסתטי של קולקציית הגמר, בשילוב השראה ממורשת הטניס לצד זו של חברת LOTTO SPORT. בקולקציית הקפסולה התמקד סטולבוב ברשת, החוזרת במחבטי הטניס ובמגרשים, ובצבעים המזוהים ביותר עם עולם הטניס – לבן, ירוק, צהוב, חמרה ואדום. בנוסף הוא השתמש גם בלוגו של החברה ויצר ממנה פאטרן דמוי רשת.

כיום עובד סטלובוב במחלקת הקניינות של חברת פקטורי 54 ומעצב עצמאי למגוון פרויקטים. בין השאר הוא עיצב תלבושות לצמד הזמרים סטאטיק ובן אל. 

תומר סטולבוב. צילום: מ״ל

תומר סטולבוב. צילום: מ״ל

תומר סטולבוב, ההצעה ל־LOTO

תומר סטולבוב, ההצעה ל־LOTO

תומר סטולבוב, Built-to-Wear. צילומים: הילה חן

תומר סטולבוב, Built-to-Wear. צילומים: הילה חן

חבר שופטים בינלאומי, המגיע מדיסציפלינות שונות בתחומי העיצוב והאמנות, בחן את הפרויקטים של המעצבים, את ההשראות של תיקי העבודות האישיים והפיכתם לבגדים ולאביזרים. חבר השופטים ציין ש״מדובר בדור חדש לגמרי של כישרונות, שלמד להתגבר על מחסומים תוך שליטה בכלים חדשים שבאמצעותם הם מביאים לידי ביטוי את היצירתיות שלהם אל מחוץ לתחום הפיזי. הם מתמצאים מאד בתחומי האופנה השונים, הם מעצבים תוך חוסר התייחסות לזהות מגדרית, ומפתחים חזון תרבותי כוללני חדש של העולם״. 

בשנה שעברה זכתה ב־10 אלפים יורו וסטאז׳ של חצי שנה בדיזל נועה ברוך מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. ברוך הגישה לתחרות את פרויקט הגמר שלה ״רטרופרספקטיבה״, שהתבססה על השוואה בין מחברת גזרות בת 50 שנים שהוכנה בעבודת יד על ידי סבתה, לבין תוכנות הדמיה בתלת־ממד לייצור גזרות, שבהן משתמשים מעצבים בימינו.


תומר סטולבוב, Built-to-Wear. צילום: @hila_chen_ / דוגמן: @nati.royt / איפור: @gayayaffe / לוקיישן: brownhotels/@polihousehotel

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden