כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב חיפה 05: איור עכשיו

לרגל פתיחת התערוכה משחקים במוזיאון העיצוב (ושבוע האיור שיפתח בעוד חודש בדיוק), אני שמח לספר על המפגש החמישי בסדרת המפגשים פורטפוליו לייב חיפה, שיתקיים ביום שני ה-28/4 בשעה 20:30 (פתיחת דלתות בשעה 20:00), בבר הסינקופה, כיאט 5 פינת נתנזון, עיר תחתית, חיפה.

והפעם, שתי מאיירות על ואוצרת ראשית אחת:

24 ספרי ילדים שיצאו לאור בין השנים 2010-1014 מוצגים בתערוכה משחקים במוזיאון העיצוב. הם מציגים סוגים שונים של ילדות, של ילדים ושל ההורים שלהם; של חלומות, חששות, פנטזיות ופחדים. הסיפורים שבהם דומים לסיפורים שהופיעו בספרי ילדים מזה שנים, אך מה שמייחד אותם הם האיורים שמלווים את העלילה, מאירים צדדים נוספים שלה ומוסיפים שכבות ורבדים נוספים של משמעות שלא קיימים בהכרח בטקסט הכתוב.

14 מאיירות ו-10 מאיירים לוקחים חלק בתערוכה, ביניהם גיל-לי אלון קוריאל, שמציגה איורים מתוך ״מאחורי הדלת יש שביל״, ספרה הראשון שגם כתבה וגם איירה, ועפרה עמית, שמציגה איורים מתוך ״זאב, נסיכה ושבעה גמדים״, תריסר מעשיות קלאסיות מאת האחים גרים. המנעד הרחב של האיורים שמוצג בתערוכה – הכולל גם את האיורים של השתיים – מאפיין את הפריחה של האיור בשנים האחרונות, בארץ ובעולם, ואת ההבנה שהתרומה של מאייר טוב ליצירה הסופית שוות ערך לזו של הסופר.

מה מאפיין את שוק האיור המקומי? כיצד השפיע העידן הדיגיטלי על עבודת המאיירים? איך אפשר למצוא קול ייחודי בעידן של הצפת דימויים? מה השתנה בשוק ספרי הילדים בישראל? ומה צריך לעשות מאייר כדי לגרום לילד להפעיל את הדמיון ולשקוע לתוך עולם שאין בו דבר שהוא לא אפשרי?

שאלות אלו ואחרות יעמדו במרכז הערב החמישי בסדרת המפגשים פורטפוליו לייב בחיפה. הסדרה עוסקת ביחסי הגומלין בין התרבות החזותית – עיצוב, אדריכלות, אמנות, איור, טיפוגרפיה, צילום ועוד – לבין תרבות דיגיטלית, טכנולוגיה, שפה ומקום. במפגש השלישי ישתתפו בנוסף לאלון קוריאל ולעמית גם גלית גאון, האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון.

מחיר כרטיס: 20 שקלים

– – –

ואם אתם בסביבה, ביום שישי ה-25/4 אקיים סיור מודרך בתערוכה בשעה 11:00. הסיור כלול במחיר כרטיס הכניסה למוזיאון אך מותנה בהרשמה מראש בקופות המוזיאון בטלפון 073-2151500

 

ofra-amit

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden