כל מה שחשוב ויפה

סיכום 2014 בפורטפוליו: הפוסטים הנקראים

וואוו. איזו שנה זו הייתה. מספיק להסתכל על המספרים כדי להבין חלק ממה שקרה בפורטפוליו ב-2014: כמעט 600 אלף דפים נצפים, כמעט 110 אלף קוראים (unique).

זו ללא ספק הייתה שנה שבה האתר קפץ מדרגה, שלא לומר קומה או שתיים. וזה לא אומר כמובן שאפשר לנוח על זרי הדפנה: יש עוד הרבה תוכניות, ביניהן להוסיף כותבים ולכסות יותר תחומים כמו אמנות, אופנה ואדריכלות, מה שאומר ש-2015 נראית מבטיחה. על הפרק יש גם כמה תערוכות, מיזמים שונים כמו שבוע האיור 2015 וכמובן – אתה נמצא כאן – שהושק ב-2014 אבל יודפס ויופץ ב-2015.

ועוד. אבל בואו נעבור לתכל׳ס – מה עניין אתכם ב-2014.

נתחיל בחמישייה הראשונה: באופן לא מפתע הפוסט הכי נקרא בפורטפוליו בשנה החולפת, עם פי 3 יותר קוראים מהפוסט שאחריו, היה שבוע האיור 2014: התוכנית המלאה. שבוע האיור תופס גם את המקום הרביעי ברשימת הפוסטים הנקראים עם הפוסט שפורסם ביום השני של 2014 ובו סיפרתי על זה שבכלל הולך להיות שבוע איור.

אל המקום השני ברשימת הפוסטים הנקראים של 2014 הגיע הפוסט המסורתי של… תאריכי תערוכות הבוגרים 2014. כמו בכל שנה הפוסט הזה עושה את העבודה ומושך המון קוראים שמחפשים את המידע הזה, שלא מופיע כמעט בשום מקום אחר.

אבל ההפתעה הגדולה נמצאת במקום השלישי – עיצוב גרוע זה חרא. ואני שונא את חנוך לוין – פוסט על התערוכה הצוק האיתן והקיץ החמקן שהתקיימה בגלריה של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל בחודש נובמבר והציגה תגובות של סטודנטים מהמחלקה לאירועי הקיץ האחרון. זה ממש ממש משמח אותי שפוסט כזה מגיע למקום גבוה כל כך ברשימת הנקראים. ועוד משמח שהמחלקה מופיעה גם בחמישייה השנייה!

אל המקום החמישי ברשימת הפוסטים הנקראים הגיע הפוסט שסיפר על התערוכה ארוגים בתודעה: אמנות טקסטיל עכשווית בישראל שנפתחתה במוזיאון ארץ ישראל בחודש ינואר.


 

וכעת לחמישייה השנייה. למקום השישי הגיע מוזיאון עיצוב בבית האמנים, הפוסט שפרסמתי אחרי שנה וחצי של תהליך עבודה על התערוכה שנפתחה ב-11/9 בבית האמנים בתל אביב. כמובטח, המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מופיעה גם בעשירייה הראשונה, והפעם במקום השביעי: אני גדלתי בישראל, היא בגרמניה, היא לומדת צילום ואני תקשורת חזותית – על הזכייה של אריאל וולק ושל טישה מטינג בתחרות שיזמו משרדי החוץ של גרמניה וישראל לעיצוב הלוגו לציון 50 שנה ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה בשנת 2015.

למקום השמיני הגיע איור עכשיו. מפגש 97: שירלי רחל רוכמן – פוסט שגם זוכה בתואר הפוסט עם הכי הרבה תגובות – 53 במספר. הכל נמצא שם: איור, עיתונות, כסף, יצירה, ביטוי אישי ועוד.

קמפיין הקיקסטארטר של ניצן שפט ואביב רוזנפלד, שני בוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, הגיע למקום התשיעי עם Tweaky, פתרון אלגנטי לסילוק הפסולת מכיור המטבח. ובמקום העשירי נמצא הקול הקורא להשתתפות בפסטיבל ברנינג מן הישראלי. מי היה מאמין שיהיה לזה כל כך הרבה ביקוש.


 

ואם הגעתם עד לפה, זה הזמן לאחל שנה טובה וכמו בשנים קודמות גם להפנות ל-10 פוסטים שפורסמו השנה, שפורסמו לקראת סוף השנה ולא יכלו להיכנס לרשימה, או שלא זכו לחשיפה מספקת לטעמי ויהיה נחמד אם תתנו להם צ׳אנס נוסף. אני בכוונה לא כותב במה הם עסקו, תהיו אמיצים ותגלו לבד:

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden