כל מה שחשוב ויפה
iota במולטיפלקס. צילומים: Nelo Hagen

מילאנו 2017: IOTA

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

טל צור במולטיפלקס

מי

טל צור, מעצבת תעשייתית, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון, ומרצה שם בשש שנים האחרונות. בוגרת החוג ללימודי מוזיאולוגיה ואוצרות, באוניברסיטת תל אביב.
iotaproject.com

מה

בשבוע העיצוב הצגנו את iota, מותג עיצוב חברתי לריהוט מבוסס טקסטיל, שהוקם לפני שנתיים על ידי שולה מוזס ועל ידי. מטרתו היא לספק עבודה בתנאי שכר הוגנים לנשים שנמצאות מחוץ למעגל העבודה מסיבות שונות. הטכניקה שבה נעשים המוצרים היא סריגה, מלאכת היד היחידה שיש לה סימנים מוסכמים בין־לאומיים, מה שמאפשר לגבור על קשיי מרחק, שפה ותרבות. הצגנו במסגרת Multiplex, הפרויקט של טום דיקסון, שהיה ב־Teatro Manzoni במרכז העיר.

לפני

את ההזמנה לשיתוף הפעולה מטום דיקסון קיבלנו כחודש לפני התערוכה בפגישה בלונדון. זו היתה הצעה שאי אפשר לסרב לה. היינו צריכות לארגן את הכל בחודש ולא רצינו לוותר על כלום: ככה זה שיש צוות מנצח, אפשר לעשות דברים שלא חלמתי שאפשר לעשות. דורית צ׳סלר, שמנהלת את החברה, היא אדריכלית ובכך שהיא הוסיפה קיר אחד לבן, היא גרמה לחלל הזהוב שקיבלנו להיראות כאילו הוא נעשה במיוחד בשבילנו והדברים שלנו עבדו בו בצורה מושלמת.

במילאנו

המקום שבו התקיים ה־MULTIPLEX היה מקסים. הגלריה היא פסאז׳ משנות ה־50 בבעלותו של ברלוסקוני, משובצת חנויות שהיו נטושות כ־10 שנים, פרט לחנות עתיקות פעילה שנשארה כחלק מהמתחם. במרכז הגלריה תאטרון עם אחד מהאולמות היפים ביותר שראיתי, שבה גם הצגתי את iota במסגרת תוכנית הרצאות שארגנו איקאה וטום דיקסון.

האווירה היתה חגיגית ומוקפדת. למרות השוני בין החברות היה נראה כי כולן התכנסו תחת מטריית ה־TEATRO והורגשה שכנות טובה. נפגשנו עם הרבה מאוד אנשים מתחומים שונים והמפגש היה מפרגן ומשמח, ויחד עם זאת מעניין, מלמד, מפתח, מלא בהשראה ורצון להמשיך לעבוד.

אחרי

בשבוע שאחרי מתחילה העבודה בתכל׳ס. בחודש הקרוב נופיע בעוד אירועי עיצוב מעניינים ובמקביל אנחנו עובדים על הקולקציה החדשה שתצא בתחילת השנה העברית הקרובה.

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden