כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2017: איתי אהלי

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

איתי אהלי

מי

איתי אהלי, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון, בעל תואר שני ב־Contextual Design באקדמיה לעיצוב באיינדהובן. מרצה במכון טכנולוגי חולון ומעצב עצמאי, עובד על מגוון פרויקטים במנעד תחומים: מסחרי, נסיוני, מוצר, תערוכות ועוד.
ohaly.com

מה

בשבוע העיצוב לקחתי חלק בתערוכה קבוצתית בשם טאליסמן (TALISMAN), שעסקה בפרשנות עכשוית לאוביקטים עם משמעות רוחנית. התערוכה היא חלק מהפעילות של In residence, פרויקט שמקורו בטורינו, איטליה, המזמין מעצבים מהעולם להעביר סדנאות לסטודנטים באירופה.

השנה, לכבוד חגיגות עשר שנים לפרויקט, הוזמנו כל המעצבים שהשתתפו בפרויקט מתחילתו (ואני ביניהם) להיות חלק מהתערוכה. האוביקט שאני יצרתי לכבוד התערוכה הוא פרשנות עכשיות לחמסה. האובייקט נוצר משילוב בין שני סמלי יד משמעותיים בחיי היום־יום, בעבר ובהווה, האחד הוא החמסה המסורתית והשני הוא סמל הלייק שהשתלט על חיינו.

חלל התערוכה בפלאצו קלריצ׳י

לפני

לפני שבוע העיצוב הייתי עסוק בהפקת האובייקט לפני הדליין. את התערוכה הפיקו וארגנו הצוות של של In residence, כך שלשמחתי האירוע היה מאורגן לחלוטין ולא התעסקתי בזה.

במילאנו

התערוכה עצמה הוצגה בפלאצו קלריצ׳י, מעין אחוזה יפיפייה במרכז מילאנו, ממש בסמוך לדואומו. הלוקיישן והתערוכה זימנו מבקרים רבים, והפידבקים היו חיוביים במיוחד. בנוסף, לקראת סוף השבוע התקיימה מכירה פומבית של המוצגים בתערוכה שבסיומה היה קוקטייל חגיגי, אירוע שקיבץ את המציגים והיה הזדמנות נהדרת לפגוש חברים ומעצבים שונים מהעולם.

השבוע עצמו היה עמוס כרגיל ומעניין. מבין עשרות התערוכות שראיתי אשמח לציין את התערוכה של ENVISIONS, קבוצה צעירה מהאקדמיה לעיצוב באיינדהובן. התערוכה השנה היתה בשיתוף עם חברה מסחרית אך המשיכה את הסגנון של הקבוצה: בתערוכות שלהם לא מוצגים אובייקטים כלל אלא מגוון רחב של דוגמאות מתוך ניסויים חומריים / פאטרנים / טקסטורות / שילובי צבעים וכו׳. התערוכה היא חוויה ויזואלית, אבסטרקטית המוצגת בצורה אסתטית, מעניימת ומעוררת השראה.

תערוכה נוספת שאהבתי היה שיתוף הפעולה של מקס לאמב עם חברה חדשה לייצור משטחים מכותנה בשם REALLY. לאמב חקר את החומר החדש בדרכים רבות ואת מסקנותיו תרגם לסידרה של ספסלים שונים לחלוטין. דבר מעניין נוסף בתערוכה היה חדרון קטן עם הניסויים החומריים השונים שהובילו ליצירת הספסלים. דרך אותן דוגמאות אפשר היה להבין את המתודה של המעצב, את תכונות החומר החדש ואת הטכנולוגיות השונות בהן השתמשו.

אחרי

היה כיף, מעניין ומעשיר, הפידבקים היו טובים ומפרגנים. וכבכל שנה אחרי שבוע העיצוב במילאנו, אני חוזר מלא בהשראה אך זקוק למנוחה
🙂

התוכניות לעתיד הן להמשיך ולעשות, בימים אלו אני עובד על פרויקט גדול לשבוע העיצוב בירושלים, תערוכה נוספת של מכון טכנולוגי חולון ועוד, אז שיהיה בהצלחה לכולנו!

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

המכירה הפומבית ביום האחרון של התערוכה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden