כל מה שחשוב ויפה
Chair 2 של סטודיו בייקרי לקפליני. צילומים: Cappelini

מילאנו 2017: BAKERY

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

רן אמיתי וג׳וליו קפליני

מי

סטודיו Bakery, גילי קוצ׳יק ורן אמיתי. הסטודיו הוקם בשנת 2009 מיד עם סיום הלימודים במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל שם הכרנו והפכנו לזוג בחיים ובעיצוב. בנוסף לעבודה בסטודיו אנחנו מרצים במכון טכנולוגי חולון. הסטודיו הינו סטודיו מולטי דיסציפלינארי המתעסק במגוון של תחומי עיצוב ונע בחופשיות בין עיצוב ניסיוני של פריטי one-off ומהדורות מוגבלות לעיצוב בייצור תעשייתי המוני.
bakery-design.com

מה

הפרויקט שהוצג בשבוע בעיצוב הינו פרויקט המשך של פרויקט Composition Chair של הסטודיו משנת 2014. הקונספט של הכיסא המקורי היה שילב בין שני אלמנטים וצבעים שונים שאופן החיבור המחושב ביניהם יוצר מבנה ישיבה פונקציונלי וקונסטרוקטיבי וקומפוזיציה גרפית תלת־ממדית. הכיסא המקורי עוצב ויוצר מכיפוף צינורות ברזל.

במשך שלוש השנים האחרונות עבדנו יחד עם Cappellini על גרסה חדשה של כיסאות בשם Chair 2 שמשלבת לא רק שני צבעים וצורות אלה גם שני חומרים: הרגלים האחוריות של הכיסא והחלק התחתון של המשענת יוצרו מכיפוף צינור פלדה, והרגליים הקדמיות והחלק העליון של משענת הגב ממוט עץ. השילוב בין שתי הטכנולוגיות והחומרים מאפשר לנצל את התכונות והאיכויות של כל חומר באופן חכם ואסתטי: הפלדה נותנת את החוזק המבני והעץ נותן מגע נעים וחם עם האזורים שנוגעים בגוף.

לפני

ההכנות לקראת שבוע העיצוב כללו בעיקר פינג פונג ושיחות אינטנסיביות עם צוות הפיתוח של קפליני על פרטי המוצר. היינו מאוד נרגשים לקראת שבוע העיצוב. במשך תקופה ארוכה הכיסא היה בפיתוח וכבר ציפינו והתרגשנו לחשוף אותו ולשמוע את התגובות.

במילאנו

שבוע העיצוב היה מאוד משמח מבחינתנו. ראשית, הכיסא שהוצג הינו הכיסא הראשון שלנו בייצור תעשייתי, ושמחנו שהכיסא הראשון שלנו מיוצר על ידי קפליני. קולקציית הכיסאות של קפליני מורכבת ממוצרים איקוניים ומיועדת בין היתר לשוק ה־contract. זוהי קטגוריה יוקרתית של החברה שרק מעצבים ספורים מעצבים לה, ולכן הכניסה לקטגוריה הזו הייתה מאוד משמעותית בעבורינו.

בנוסף, ג׳וליו קפליני, צוות הפיתוח של החברה וכן צוות המכירות היו מאוד מרוצים מהמוצר החדש ואף רוצים להגיש אותו לפרסים, ולכן האמון שלהם במוצר היה מאוד משמח. כמובן שחלק מהנה נוסף בשבוע הוא המפגש עם קולגות, מעצבים מכל העולם, ותמיד כיף לשמוע את נקודת המבט הייחודית של כל אחד ועל האופן שבו הם חיים ומעצבים (ספויילר: הרבה יותר רגוע בחו״ל…).

אחרי

התחושה של אחרי היא בעיקר תחושה של עקצוץ באצבעות ורצון להמשיך לפרויקטים והרעיונות הבאים שמחכים לנו בסבלות. אנחנו עכשיו בשלבים של פיתוח של המוצר שהצגנו עם קפליני לעוד וריאציות וכן עובדים על מוצרים חדשים לסדרה. בנוסף אנחנו עובדים על עוד כמה פרויקטים חדשים שטרם חשפנו. יאללה, בחזרה לעבודה
: )

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden