כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2017: JOYNOUT

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

אסף ישראל. צילום: אביאל אבודרהאם

מי

אסף ישראל, מעצב מוצר, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ומייסד סטודיו Joynout לפיתוח מוצרים וריהוט מוסדי. לאחר סיום הלימודים עבדתי מספר שנים בתחום עיצוב נקודות מכירה ופיתוח צעצועים לתינוקות. בשנת 2012 הקמתי סטודיו משלי שיקדם את האג׳נדה שאני מאמין בה: עיצוב טוב ששם לעצמו למטרה להפוך את העולם סביבנו ליותר טוב. להשתמש בכלי הזה כדי לתת מעצמי משהו לחברה. בחלק מהפרויקטים אני עובד באופן עצמאי ובחלק אחר אני משתף פעולה עם מעצבים וארכיטקטים נוספים.
joynout.com

מה

בשבוע העיצוב השקתי במתחם Ventura Lambrate את ה־Daydream – מושב מינימליסטי ייחודי המאפשר ישיבה סימולטנית של שני משתמשים.  הפרויקט עוסק בקצב החיים האינטנסיבי ובא להזכיר לנו כמה חשוב לעצור לפעמים מהמרוץ אל עבר המטרות וליהנות מהדרך עצמה – להתחבר לרגע שבו אנו נמצאים.

המושב הפיסולי שמשדר קלילות וריחוף, שואב השראה צורנית מסמל האין־סוף (∞) ובנוי משני משטחי עץ מרופדים זהים לחלוטין, הננעלים זה בזה ויוצרים מרחב מחבק ומכיל, המתאים לישיבה יחידנית או זוגית. ה־Daydream, שמיוצר במלואו באיטליה מחומרים איכותיים ועמידים, מאפשר למשתמשים צורות ישיבה ואינטראקציות חדשות ובלתי צפויות ומעודד אותם לחוות את המרחב שסביבם מזווית אחרת, להתנתק מהסחות דעת חיצוניות ולהיכנס למוד נינוח ומדיטטיבי.

בנוסף להשקת הפרויקט הצגתי בחלל גם את מערכת המדפים המודולארית Tipi בגוונים של שחור ולבן (הגוון הטבעי הוצג במקביל בתערוכה במתחם ״Base״ ברובע Tortona). גם המערכת הזו מיוצרת כעת באיטליה. היא מאפשרת פרסונליזציה ואפשר להשתמש בה הן כמערכת לתליית בגדים, הן כשולחן עבודה והן כספרייה.

לפני

את תשעת החודשים שלפני שבוע העיצוב העברתי בעבודה קדחתנית באיטליה עם יצרנים מהשורה הראשונה. זה היה תהליך מעניין ומלמד מאוד. הייתה עבודת שטח יסודית למציאת החלל לתערוכה שהכי יתאים לקונספט של הסטודיו ושל המוצרים. ונטורה למבראטה הוא אחד האזורים האהובים עליי בשבוע העיצוב כי הוא מגיש משהו אחר, הרבה פחות מסחרי והרבה יותר נועז.

בחודש האחרון לפני התערוכה היה בעיקר הרבה לחץ ומרוץ נגד הזמן להספיק להכין את הכל, כך שלא נשאר הרבה מקום להתרגשות. רק כשהתערוכה התחילה הגיע שלב ההתרגשות. הייתה בעיקר תחושה של סיפוק אדיר, לראות את מה שעבדתי עליו שנתיים עומד בשטח ומוגש לציבור. זה רגע המבחן האמיתי למוצר: איך אנשים יקראו אותו, האם הם יבינו את צורת השימוש בו? האם הם יסתקרנו לנסות?

 במילאנו

לשמחתי הרבה התערוכה הוכיחה לי שהעיצוב עבד. החלל והמוצר יצרו הרבה עניין, אנשים חיכו בתור כדי לנסות לחוות את חווית הישיבה החדשה שהמוצר מביא. החיוכים והצחוק שהמוצר עורר בקרב המשתמשים, האינטראקציה שנוצרה בין שני אנשים שישבו בו זמנית, התנוחות השונות שכל משתמש מצא על המושב – כל אלה היו סימנים לכך שהצלחתי להביא משהו אחר.

בנוסף לקהל המבקרים היה הרבה עניין מצד המדיות השונות. המוצר פורסם במגזיני עיצוב נחשבים כמו Frame, Vogue ובעיתון האיטלקי Corriere della sera. התערוכה של Joynout נבחרה על ידי מגזין Elle Décor Italia כאחד מעשרת המוקדים במתחם התערוכות Lambrate שאסור לפספס.

אחרי

אחרי החוויה המאוד אינטנסיבית של שבוע העיצוב, יש עבודה רבה על מימוש הזדמנויות שנוצרו. יש הרבה עניין גם ב־Daydream וגם ב־Tipi. כעת הסטודיו ייכנס לשלב הבא של מכירות ושיווק טוב של המוצרים בעולם. במקביל נוצרו הזדמנויות מעניינות למתן שירותי עיצוב לחברות ריהוט באיטליה, בברזיל ובהולנד, כך שלא הולך להיות משעמם בשנה הקרובה!

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden