כל מה שחשוב ויפה
דפי רייס דורון מתוך התערוכה white young innovation. צילומים: Francesco Marin

מילאנו 2017: דפי רייס דורון

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

מי

דפי רייס דורון, מעצבת תעשייתית, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ובעלת תואר שני מה־RCA בלונדון. בעלת סטודיו לעיצוב מוצר הנותן שירותי עיצוב תעשייתי לחברות ומייצר קו מוצרים חדשניים.
dafireisdoron.com

דפי רייס דורון. צילום: גיא הכט

מה

במסגרת חמש תערוכות שאצר ג׳וליו קפליני שהוקדשו לצבע הלבן, השתתפתי בתערוכה white young innovation שבה הציגו מעצבים צעירים שנתמכו על ידי חברות, אני שיתפתי פעולה עם טולמנ׳ס. בתערוכה הצגתי שרפרפים מסדרת control 75%: שרפרפים המיוצרים על ידי יציקת פוליאוריטן לתוך תבנית פתוחה, המאפשרת תפיחה חופשית של החומר לתוך הקונסטרוקציה, ושזלונג – lignes de capiton – ספת קפיטונז׳ שבה אני עושה שימוש בלייסטים של עץ המחליפים את הכפתורים המסורתיים. כל הפרויקטים הוצגו בגירסה לבנה.

לפני

זו הפעם החמישית שאני מציגה במילאנו, ותמיד במסגרות של מעצבים צעירים – למברטה, סטליטה. לכן היה משמעותי בעבורי לקבל הזמנה מקפליני ולהציג לצד מעצבים צעירים מפורסמים. אוצרי התערוכה רצו שאציג את השרפרפים מסדרת 75% control אבל נתנו לי את זכות הבחירה. ההתלבטות מה להציג לא הייתה פשוטה, כי התחלתי לעבוד על פרויקטים חדשים שתכננתי לחשוף במילאנו. לבסוף החלטתי לנצל את ההזדמנות לסיכום חמש שנות מחקר סביב שיטות ריפוד חדשות ולהציג את הרהיטים המוכרים בגירסה לבנה.

חלל התערוכה

במילאנו

רוב משתתפי התערוכה היו מעצבים צעירים איטלקיים, סצינה שונה שלא הכרתי עד עכשיו. האיטלקים עובדים עם שפע החברות המסחריות הקיימות באיטליה והאפשרות שלהם לשיתופי פעולה עם אנשי קראפט כל כך רחבות ושונות ממה שהכרתי. זה כמובן הגדיל לי את הרעב לעבוד עם חברות איטלקיות. הפרסום של התערוכה היה נרחב באיטליה כך שהחברות שיצרתי איתן קשר במהלך התערוכה שמעו עליה והקלו על יצירת הזדמנויות החדשות.

אחרי

עם כל התשישות שהייתה לפני מהעבודה סביב השעון, והריצה במילאנו, חזרתי עם המון רעיונות ורעב ליצור. התערוכה היוותה בעבורי סיכום של תקופה ואני גם חונכת אתר ולוגו חדש כך שאני מרגישה את האביב של מילאנו באוויר (האתר בעיצוב מאיה כהן ותום רזניקוב והלוגו בעיצוב של קובי ברחד). בתקופה הקרובה אני מתכוונת לפתח את הפרויקטים שחיכו במגירה, ביניהם שיתופי פעולה שמחכים לצאת לפועל וכמובן לחזור לעבודה השוטפת בסטודיו על פרויקטים עם חברות ישראליות.

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden