כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2017: אבן קיסר

מילאנו 2017: המעצבים הישראלים שהציגו בשבוע העיצוב מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות ומתחילים לחשוב על השנה הבאה

אידית מעיין זוהר

מי

אידית מעיין זוהר, מנהלת השיווק של אבן קיסר, יצרנית משטחי קוורץ באיכות גבוהה למגוון שימושים ויישומים, הן בתחום הביתי והן לצרכים מסחריים, ביניהם משטחי עבודה למטבח, חיפויים לאמבטיה, ריצוף, חיפויי קירות ועוד משטחים פנימיים. אבן קיסר היא חלוצה בייצור משטחי קוורץ ומובילה עולמית בתחום משטחי העבודה למטבח, וקולקציות המשטחים של החברה נמכרות בלמעלה מ־50 מדינות בעולם.
caesarstone.co.il

מה

השנה בחרנו לשתף פעולה עם מעצב העל הבין־לאומי חיימה חיון, שקיבל את ההשראה למיצב מעולם הצמחים והחי ומפולקלור של תרבויות שונות, החל ממיתוסים הונגריים ועד להשפעות שבטיות אפריקניות. המיצב כלל כמעט 50 גוונים שונים של אבן קיסר ששולבו במתכת וזכוכית, תוך שימוש בטכניקות מסורתיות של שיבוץ אבן וזכוכית בפירזול מתכת, שהעניקו לאבן קיסר מראה של אבנים יקרות.

מסכות שונות המדמות פרצופי ליצן, שהפכו לסימן ההיכר של חיון ועוצבו כעת מאבן קיסר, מוקמו בחלל לצד קרוסלות, ארונות קיר ושולחנות. כך, החומר הייחודי קיבל משנה תוקף לרב־גוניותו: שולחנות אוכל, שולחנות קפה וארונות הפכו לדמויות בעלות מאפייני ציפור ופנים מאוירות, וכל מרכיבי המיצב תרמו לתחושה קליידוסקופית שאיפשרה למבקרים לשחק עם החומר באופן מרענן ולא צפוי. התוצאה הייתה מיצב סוריאליסטי עם אלמנטים משעשעים שיצרו תחושה של כניסה לעולם של פנטזיה.

 

לפני

זו השנה החמישית ברציפות שבה אנחנו מציגים שיתוף פעולה בין־לאומי במילאנו. אנחנו עושים זאת במסגרת תכנית המעצבים השנתית, שמטרתה לאפשר למעצבים לפרוץ את גבולות החומר ולהשתמש באבן קיסר באופן שונה ובלתי צפוי. השאיפה שלנו היא לתת למבקרים בתערוכה דרך חדשה לחלוטין להסתכל על המשטחים שלנו, השונה לחלוטין מהאופן שבו אנשים רגילים לראות את אבן קיסר במטבח או בחדר האמבטיה.

מכיוון שמדובר תמיד במיצבים מאוד מורכבים להפקה ברמה הלוגיסטית והקונספטואלית, תמיד יש את החשש והציפייה לראות את הדבר המוגמר. בתהליך העבודה עם המעצב אנחנו מתבססים על הדמיות ובמילאנו זו פעם ראשונה שאנחנו רואים את כל הסיפור בשלמותו, וזה תמיד מרגש בכל פעם מחדש.

חיימה חיון

מתוך המסיבה של מגזין Wallpaper ואבן קיסר

במילאנו

בכל שנה אנו משתדלים להפתיע מחדש ונהנים לחוות יחד עם המבקרים את החשיפה הראשונית למיצב, לבחון את התגובות שלהם, לשוחח איתם וליצור מעורבות עם החומר. השנה שמענו הרבה ״WOW״ בכניסה לחלל: אנשים נכנסו לעולם של פנטזיה ושהו זמן רב במיצב שעטף ובודד אותם מההמולה וההצפה שבחוץ. הם צילמו הרבה, גילו בכל פעם זווית חדשה ומעניינת, שיתפו במדיה החברתית, הסתובבו בקרוסלות ונחו.

מספר העיתונאים המובילים בעולם העיצוב, כמו גם מעצבים בינלאומיים שמבקרים אותנו, הולך וגדל, ואנחנו גאים לארח אותם ולשמוע כיצד הם חווים אותנו בכל שנה מחדש. זוהי גאווה בעבורנו להיות חברה ישראלית שבנתה לעצמה שם של מותג בין־לאומי מוביל בתחום העיצוב.

ככלל, שבוע העיצוב במילאנו הוא שבוע מרתק ועמוס בחוויות, אתה אף פעם לא מצליח לראות הכל. אחד הדברים המרגשים בשבוע העיצוב היא העיר עצמה ש״חיה ונושמת עיצוב״, כך שבכל האזורים השונים ובחצרות פנימיות אפשר למצוא חנויות פופ אפ וגלריות המציגות שיתופי פעולה שונים, כמו שיתוף הפעולה המרתק של ג׳יל סנדר וסטודיו ננדו, או החלל המרשים של MOOOI באזור טורטונה.

אחרי

אנחנו מאוד מרוצים מהפידבקים. לשמחתנו, המיצב משך אליו בכל ימי התערוכה רבבות מבקרים, וגם השנה הכתירה עיתונות העיצוב העולמית את המיצב כאחד המסקרנים, המרהיבים והבולטים ביותר בשבוע העיצוב. בנוסף, המיצב הוכתר כאחד המציבים והתערוכות המצולמים והמתוייגים ביותר באינסטגרם, ומבחינתנו זו עדות שמלמדת כמעט יותר מהכל על אהבת הקהל ועל ההצלחה שלו בקרב הקהל הרחב, כמו גם הקהל המקצועי.

מילאנו 2017 >> אבן קיסר >> איתי אהלי >> Aqua Creations >> סטודיו BAKERY >> סטודיו BCXSY >> גלי בליי >> Joynout >> דפי רייס דורון >> IOTA >> נעמה אגסי >> PRODUCKS

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden